To powinno być standardem, ten sam smartfon LG z Androidem lub WP

To powinno być standardem, ten sam smartfon LG z Androidem lub WP

To powinno być standardem, ten sam smartfon LG z Androidem lub WP
19.10.2015 15:12

LG po długiej nieobecności w świecie Windows Phone postanowiło w tym roku dać temu systemowi drugą szansę. Wówczas pojawił się smartfon LG Lancet, który był typowym przedstawicielem niskiej półki. Teraz firma zdecydowała się wypuścić ten model ponownie, tym razem na jego pokładzie znalazł się Android.

Nowy smartfon LG to Lancet for Android. Działa on pod kontrolą Androida w wersji 5.1.1 Lollipop, a specyfikacja nie została zmieniona względem wersji z WP. Otrzymujemy więc 4,5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 480 × 854 pikseli. We wnętrzu znalazł się czterordzeniowy Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz. Dodatkowo na pokładzie jest 1 GB RAM, w przypadku Androida może okazać się to nie wystarczające, zwłaszcza jeśli w tle mamy uruchomionych kilka aplikacji. Zdjęcia, muzykę i inne materiały będziemy przechowywali na wbudowanych 8 GB pamięci, a jeśli nam jej zabraknie, to będziemy mogli skorzystać z karty pamięci.

Obraz

Główna kamera, która oczywiście znalazła się z tyłu wykonuje zdjęcia w 8 MP i nagrywa wideo w Full HD. Na froncie znalazła się kamerka VGA, a wiec nastolatki wrzucające setki samolubek na portale społecznościowe będą musiały poszukać innego smartfona z niskiej półki. Wśród dostępnych modułów znajdziemy WiFi 802.11 b/g/n, GPS, Bluetooth 4.1 i LTE, które pozwoli na korzystanie z szybkiego bezprzewodowego Internetu. Otrzymujemy ten sam akumulator o pojemności 2100 mAh, który w stanie czuwania również zaoferuje 17 dni i 12 godzin. Jednak znacznie krótszy jest czas rozmów, wynosi on 10 godzin i 40 minut, w wersji z Windows Phone producent deklarował prawie 8 godzin więcej.

Warto zwrócić uwagę, że dostajemy praktycznie ten sam smartfon w dwóch różnych wersjach – pierwsza z Windows Phone, druga z Androidem. Niestety takich urządzeń na rynku jest niewiele, najczęściej z danym systemem operacyjnym pojawiają się zupełnie różne modele, co ogranicza nasz wybór. Podczas szukania urządzenia musimy kierować się zainstalowanym na nim oprogramowaniem, a dopiero potem z dostępnych smartfonów wybieramy konkretny model. Natomiast dość sporo osób deklaruje, że kupiłoby chociażby Samsunga Galaxy S6, gdyby na jego pokładzie znalazły się mobilne okienka, o takiej możliwości musimy jednak zapomnieć. Jeśli przykładowo chcemy wydajnego smartfona z WP to przede wszystkim pozostają nam Lumie, no i HTC One W8. Nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić.

Jeśli jesteście zainteresowani LG Lancet w wersji z Androidem, to nie mamy dobrych informacji. Na obecną chwilę dostępny jest on tylko na wyłączność w sieci Verizon w cenie 120 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)