Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Rozpoczynamy współpracę z x-kom.pl

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę ze sklepem x-kom.pl i pierwsze jej efekty zaczną być widoczne juz za moment. Zauważyliśmy, że decyzje dotyczące zakupu sprzętu komputerowego, notebooków, smartfonów i innych gadżetów nie należą do prostych i budzą duże zainteresowanie wielu czytelników. Grupa na forum poświęcona pytaniom co kupić należy do jednej z bardziej aktywnych, a nasz ostatni konkurs na najlepsze konfiguracje do 3000 zł przerósł wszystkie oczekiwania.

Z tego też powodu postanowiliśmy poszukać partnera, który zjadł na tym zęby i jakoś wyjątkowo po drodze okazało się nam być z x-komem. Dzięki ich uprzejmości będziemy otrzymywać zestawienia najlepiej sprzedającego się sprzętu w różnych kategoriach, co mamy nadzieję dla jednych może okazać się cenną wskazówką, a dla innych interesującą ciekawostką. Właśnie opublikowaliśmy pierwsze takie

Przesyłka z tajnego departamentu ds. zdrowia internautów w G Data

Dostaliśmy dzisiaj do redakcji taką przesyłkę od firmy G Data, co sądzicie?

W środku sporo sympatycznych prezentów, nie tylko power bank, licencja na oprogramowanie G Data Total Security, ale i coś słodkiego (co zwykle w redakcji znika szybciej, niż bitcoiny w przecenie). Dodatkowo takie wytłumaczenie...

Jak wynika z ulotki, apteczka jest elementem ogólnopolskiej akcji klikaj bezpiecznie, której głównym celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa w internecie wśród rodzin. Na potrzeby akcji powstał blog , a materiały w social mediach oznaczane są hasztagiem #klikajbezpiecznie. 

Zapraszamy do stałych bywalców!

Kilka tygodni temu uruchomiliśmy na forum zamkniętą grupę dyskusyjną dla stałych bywalców, do której dostęp przysługuje najbardziej aktywnym użytkownikom forum.

Aby mieć do niej dostęp, należy w ciągu ostatnich trzech miesięcy spełnić wiele kryteriów:

  • odwiedzać nas przynajmniej przez 30 dni
  • udzielać się przynajmniej w 10 różnych wątkach
  • przeczytać przynajmniej 500 postów
  • zajrzeć przynajmniej do 100 wątków
  • nie otrzymać więcej niż 2 flag

Dzisiaj rozszerzyliśmy te kryteria o najbardziej aktywnych blogerów oraz użytkowników serwisu, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy...

  • odwiedzali nas przynajmniej przez 30 dni
  • napisali minimum 100 komentarzy lub opublikowali minimum 5 wpisów na blogu
  • nie otrzymali więcej niż 2 flag

Dostęp do grupy wiąże się też z dodatkowymi uprawnieniami i szczególnym traktowaniem użytkowników przez nasze forum.

Zapraszamy na ColdZlot 2017

Mamy dla Was informację, na którą wielu czekało ze zniecierpliwieniem...

Tegoroczny ColdZlot, czyli zimowe spotkanie dla najlepszych blogerów piszących na łamach bloga dobrychprogramów, odbędzie się w weekend 18-20 marca w samym sercu miasta spotkań, we Wrocławiu.

W tym roku będzie inaczej, zamiast ustronnego miejsca pośród niczego spotkamy się w lokalizacji tętniącej życiem nocnym, które zapewnia mnóstwo atrakcji w zasięgu krótkiego spaceru piechotą. Rejon wrocławskiego Rynku jest wyjątkowo uroczy o każdej porze roku i mamy nadzieję, że będziecie nim tak samo zauroczeni, jak i my. Podczas ColdZlotu będziemy podsumowywać blogowe dokonania, dyskutować o nowym forum, nowej odsłonie blogów oraz wymieniać pomysły na rozwój portalu. W spotkaniu oprócz blogerów będą uczestniczyć także moderatorzy, współpracownicy portalu i najbardziej aktywni forumowicze.

Przypomnijmy, że każdego miesiąca wybieramy najlepsze wpisy opublikowane na stronie głównej naszego bloga. Zabawa podzielona jest na dwa etapy.

Zapraszamy na nowe forum!

Zapowiadaliśmy jakiś czas temu i słowa dotrzymaliśmy. Od mniej więcej tygodnia działa nasze nowe forum dyskusyjne oparte o nowoczesny silnik Discourse. Jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie polecamy spróbować.

Pierwszy kontakt z tą platformą może okazać się dość zaskakujący. Discourse prezentuje bowiem inne podejście do klasycznych for internetowych. Domyślny widok to nie tylko spis kategorii, ale i lista najświeższych wątków. Łatwo zorientować się, które wątki są jeszcze bez odpowiedzi, a w których toczą się gorące dyskusje oraz kto w nich dyskutuje. Brak jest staromodnych tabelek, na ekranie mieści się sporo informacji, a interfejs użytkownika zorientowany jest przede wszystkim na dyskusję - wszystkie inne elementy stanowią jej tło. Forum ma również aplikacje mobilne dla Androida i iOS'a

Zgadnijcie, nad czym pracujemy...

Kiedy podczas ważnego spotkania dzwoni telefon, jeden z szablonów odrzucenia połączenia to "Nie mogę teraz rozmawiać, oddzwonię później". Wczoraj taka sytuacja przytrafiła mi się podczas spotkania redakcyjnego. Pomyślałem, że szablon w iPhonie jest nieco lakoniczny, więc dopisałem na szybko "Spotkanie".

Po chwili przyszło mi do głowy, że gdyby zilustrować to zdjęciem, nadałoby ono powagę sytuacji i uwiarygodniło odrzucenie rozmowy ;) Tak też zrobiłem, po czym pomyślałem że może i Wy chętnie podejrzelibyście, jak pracujemy. Zgadniecie, o czym akurat rozmawialiśmy?

 

[IDF2013] Dzień dla prasy

Dzień poprzedzający IDF to Media Day, czyli spotkania, prezentacje i atrakcje dla przedstawicieli mediów. Tak wygląda kameralna salka, w której Intel stara się przekonać do swoich koncepcji dziennikarzy, blogerów i analityków z całego świata.