Blog (59)
Komentarze (261)
Recenzje (1)
@tomekbNowy wygląd strony głównej i ambitne plany!

Nowy wygląd strony głównej i ambitne plany!

12.06.2018 17:29
654172

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy właśnie nową odsłonę strony głównej oraz nowy nagłówek, który będzie widoczny we wszystkich częściach serwisu. Postawiliśmy na przejrzystość w prezentowaniu treści i trochę przewrotnie zdecydowaliśmy się iść bardziej w kierunku usuwania różnych elementów, niż dodawania nowych.

Efektem projektu, który wyszedł spod ręki Mieszka i Przemka, są dużo bardziej nowoczesne i profesjonalnie wyglądające dobreprogramy. Zdecydowaliśmy się zmodyfikować nieco logotyp i przenieść naszego zasłużonego ludka trzymającego płytę do części społecznościowych. Uprościliśmy podział poszczególnych kategorii, które stanowią oś serwisu: publicystyka (newsy, poradniki, recenzje, materiały wideo) katalog oprogramowania (w tym gier) oraz społeczność (blogi i forum).

Postanowiliśmy wyróżnić niektóre sekcje tematyczne, które będą grupować ciekawe publikacje na tematy nowych technologii w motoryzacji czy np. inteligentnym domu. Naszą aspiracją jest specjalizacja w tematyce oprogramowania wszędzie tam, gdzie ono nas otacza. Dzisiaj oznacza to nie tylko komputery i urządzenia mobilne, ale również samochody, lodówki czy smartubrania, korzystamy z aplikacji w domu, w podróży, na siłowni, spacerze, lotnisku, w banku czy na rowerze. Od dawna szukamy punktów styku nowych technologii z różnymi obszarami życia codziennego i mamy zamiar robić to bardziej odważnie. Bardzo zachęca nas do tego kierunku olbrzymi wzrost oglądalności, który obserwujemy w części publicystycznej (97% rok do roku! w takim tempie nie rosną serwisy tak duże, jak dobreprogramy).

Dużym eksperymentem jest rezygnacja z poprzedniego nagłówka prezentującego drobne kafle z zajawkami publikacji na rzecz dużej, otwierającej grafiki. Dzięki oryginalnemu algorytmowi stworzonemu przez Roberta kafel ten będzie wydawany automatycznie - nasz system będzie samodzielnie identyfikował i promował w ten sposób tematy, które cieszą się największym zainteresowaniem czytelników lub które wykazują gwałtownie rosnący trend oglądalności.

Zdecydowaliśmy się też wprowadzić fantastycznie wyglądający tryb ciemny. Jeszcze przed premierą ciemne dobreprogramy tak bardzo spodobały się części redakcji, że byliśmy od krok od rękoczynów w dyskusji o tym, czy widok ten nie powinien być domyślny lub automatyczny (np. wieczorem). Wybór i ocenę pozostawiamy Waszemu uznaniu, jesteśmy przekonani że tryb ciemny zyska sobie duże grono wiernych fanów. Przełącznik stylu na nocny znajduje się w stopce witryny, tuż obok przełącznika widoku mobilnego.

To oczywiście nie koniec prac nad serwisem, nasze kolejne plany obejmują między innymi odświeżenie części społecznościowych, szczególnie blogów prowadzonych przez naszych użytkowników, oraz migrację serwisu na nowszą technologię. Jesteśmy też bardzo blisko uruchomienia nowego silnika komentarzy, który szczególnie przy publikacjach gdzie jest ich dużo (takich jak news urodzinowy, który ma ich grubo ponad tysiąc). Trzymamy też w rękawie kilka innych niespodzianek.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (462)