Traficar to usługa współdzielenia aut, taksówkarze znów będą mieli powody do płaczu

Traficar to usługa współdzielenia aut, taksówkarze znów będą mieli powody do płaczu

13.10.2016 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa Traficar jest już dostępna. Została ona stworzona dla osób poruszających się w mieście i dla wielu może być lepszym wyborem od obecnych środków transportu. Wypożyczamy samochód, płacimy tylko za przejechane kilometry, a za kierownicą siadamy my. Bez tłumu, w większym komforcie i z możliwością dojechania w dowolne miejsce.

Traficar to współdzielenie samochodu. Z firmowych pojazdów może korzystać każdy zainteresowany, wystarczy, że zainstaluje aplikację i zarejestruje się w usłudze. Aplikacja zawiera lokalizację poszczególnych samochodów, które możemy zarezerwować. Należy pamiętać, że na dotarcie do wybranego pojazdu mamy 15 minut. Jest to pewnym utrudnieniem, ale dzięki temu ktoś nie zarezerwuje auta kilka godzin przez planowaną podróżą, czyniąc go niedostępnym przez ten czas.

Obraz

Oprócz danych o lokalizacji samochodu, otrzymamy informacje o czasie dojścia do niego i stanie paliwa, wraz z przypuszczalną odległością jaką może pokonać auto. Po dojściu do pojazdu, musimy zeskanować kod QR by otworzyć drzwi. Kluczyki będą w schowku, w nim też należy je umieścić po zakończonej podróży. Przed ruszeniem powinniśmy wypełnić ankietę czystości, a naszym obowiązkiem jest również obejrzenie całego auta przez ruszeniem.

Sam system opłat jest prosty. Płacimy tylko za czas i przejechane kilometry, paliwo i opłaty za płatne strefy parkowania są już wliczone w cenę. Natomiast jeśli zabraknie paliwa, możemy zatankować, a firma na podstawie paragonu, zwróci wydane pieniądze. Za każdy kilometr płacimy 0,80 zł plus 0,50 zł za każdą minutę jazdy. Natomiast opłata za postój wynosi 0,10 zł i jest naliczana, gdy zostawimy samochód Traficar, by później do niego wrócić.

Traficar - auto na minuty

Możemy być jednak obciążeni dodatkowymi kosztami – za naprawę lub pranie tapicerki. W związku z tym, wcześniej wspomnianej ankiety nie należy bagatelizować. Oczywiście, jeśli podróż odbędzie się bez żadnych przeszkód, to nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami.

Usługa Traficar obecnie dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców Krakowa. Na terenie miasta rozmieszczonych jest 86 samochodów, położenie każdego możemy sprawdzić na mapie. W związku z tym, że partnerem jest General Motors, do dyspozycji mamy nowego Opla Corsę. Jeśli Traficar odniesie sukces, to z pewnością trafi do innych dużych miast. Usługa ma ku temu potencjał, otrzymujemy bowiem samodzielność, brak tłumów jak w autobusie, większy komfort, a same opłaty wyglądają atrakcyjnie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)