Transcend JetDrive Lite – karty pamięci tylko dla MacBooków

Transcend JetDrive Lite – karty pamięci tylko dla MacBooków

Transcend JetDrive Lite – karty pamięci tylko dla MacBooków
11.01.2016 14:47, aktualizacja: 11.01.2016 16:24

Gdy dysk w MacBooku robi się za mały, a niekoniecznie chcemy rozkręcać obudowę, możemy sięgnąć po kilka innych rozwiązań. Jeśli nie musimy martwić się podróżami, świetnym wyjściem będzie dysk podłączany przez Thunderbolt. Jednak gdy liczy się mobilność, sprawy nieco się komplikują.

Naprzeciw takim potrzebom wychodzą karty pamięci z serii JetDrive Lite firmy Transcend. To karty, które można włożyć do wbudowanego czytnika i po prostu o nich zapomnieć.

Transcend JetDrive Lite – karty pamięci do MacBooków

Podane przez producenta prędkości to maksymalne osiągi w syntetycznych testach sekwencyjnych. Podczas kopiowania dużych plików karty pozwalają osiągnąć prędkość odczytu na poziomie 88 MB/s, zaś zapisu przekraczającą 50 MB/s (maksymalna wartość, jaką osiągnęliśmy, to 58 MB/s).

Obraz

To rozwiązanie ma dwie wady. Pierwszą jest oczywiście cena. W porównaniu do kart pamięci o identycznych parametrach, nawet tego samego producenta, JetDrive Lite to produkty dość drogie. Po drugie karty na stałe zajmują czytnik, co może komplikować pracę niektórych osób (w szczególności fotografów). Nie zawsze też odczytanie ich w innym czytniku będzie możliwe – wszystko zależy od konstrukcji i tego, czy gniazdo będzie na tyle płytkie, by karta sięgnęła do jego styków.

Plusy
  • Dobrze dopasowany rozmiar
  • Prędkość zgodna ze specyfikacją klasy UHS-I U3
Minusy
  • Cena
  • Brak uniwersalności

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)