Trump: TikTok i Oracle mają moje błogosławieństwo. Umowa zatwierdzona

Trump: TikTok i Oracle mają moje błogosławieństwo. Umowa zatwierdzona

Prezydent USA Donald Trump.
Prezydent USA Donald Trump.
20.09.2020 10:13

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że zatwierdził ofertę Oracle za TikToka, mniej niż dzień przed wejściem w życie zakazu na nowe ściągnięcia aplikacji chińskiej platformy społecznościowej – donosi agencja Bloomberg.

Wydzielenie działalności firmy TikTok w USA z jej głównej spółki – chińskiej firmy ByteDance – było czymś, czego już wcześniej domagała się administracja Trumpa, ponieważ polityka firmy w zakresie przetwarzania danych i jej popularność w USA stanowiły według nich zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

5 miliardów na edukację od TikToka

Nowa firma utworzona w ramach tej umowy będzie nosić nazwę TikTok Global. Według słów Trumpa będzie miała siedzibę w Teksasie, zatrudni aż 25 tys. osób i przeznaczy 5 miliardów dolarów na amerykańską edukację.

– Zamierzają utworzyć bardzo duży fundusz. To wkład, o który zabiegaliśmy – stwierdził prezydent.

Jak informuje agencja Bloomberg, Oracle planuje objąć 12,5 proc. udziałów w TikTok Global, podczas gdy Walmart Inc. powiedział, że wstępnie zgodził się na zakup 7,5 proc. udziałów. Dyrektor Generalny Walmartu Doug McMillon będzie zasiadał w zarządzie. Ogółem cztery z pięciu miejsc w zarządzie mają być obsadzone przez Amerykanów.

Czytaj też: Japończycy też boją się TikToka. I wcale nie będą go kupować

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)