Trwają prace nad iPhonem z zakrzywionym ekranem i obsługą gestów w powietrzu

iPhone X z depositphotos
iPhone X z depositphotos

04.04.2018 20:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jubileuszowy iPhone X wprowadził wreszcie powiew świeżości do oferty smartfonów Apple. Otrzymał on bezramkowy wyświetlacz, Face ID i wygodne gesty, które zastąpiły przycisk home. Firma z Cupertino nie zamierza się zatrzymać – trwają prace nad zakrzywionymi ekranami i obsługą z wykorzystaniem gestów wykonywanych w powietrzu.

Jak informuje Bloomberg, Apple za cel postawiło sobie zaprojektowanie przyszłych iPhone’ów, które naprawdę wyróżnią się na zatłoczonym rynku smartfonów. Funkcja sterowania gestami w powietrzu pozwoli na wykonywanie wybranych zadań bez dotykania wyświetlacza. Zastosowań może być naprawdę sporo – gesty podczas prowadzenia samochodu, gdy użytkownik nie ma czystych rąk lub gdy chce wykonać prostą czynność, bez konieczności podnoszenia iPhone’a leżącego obok na biurku.

Apple ma spore doświadczenie w projektowaniu wygodnej obsługi urządzeń z wykorzystaniem gestów: iPhone X, gładzik w MacBookach czy funkcja 3D Touch. Na gesty w powietrzu przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Źródła Bloomberga podają, że Apple będzie gotowe wprowadzić technologię na rynek konsumencki nie wcześniej niż za 2 lata.

Firma z Cupertino rozwija również zakrzywione wyświetlacze, które mają trafić do iPhone’ów. Nie będą to ekrany zachodzące na boczne krawędzie, jak w topowych smartfonach Samsunga. Opracowywane wyświetlacze mają stopniowo zakrzywiać się od góry do dołu. Nie musi to oznaczać mocnego zakrzywienia, które zauważalnie zmieni bryłę smartfonu. Ekran OLED z iPhone’a X lekko wygina się u dołu, ale kształt nie jest dostrzegalny dla ludzkiego oka podczas normalnego użytkowania. Smartfon Apple z zakrzywionym ekranem może pojawić się za 2-3 lata.

Obie nowości wciąż znajdują się na wczesnym etapie rozwoju. Obecnie firma odmawia jakiegokolwiek komentarza. Z kolei tegoroczne smartfony raczej nie wprowadzą większych nowości. Będą to tylko usprawnione wersje jubileuszowego iPhone’a X.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także