Trwają prace nad iPhonem z zakrzywionym ekranem i obsługą gestów w powietrzu

Trwają prace nad iPhonem z zakrzywionym ekranem i obsługą gestów w powietrzu04.04.2018 20:08
iPhone X z depositphotos
iPhone X z depositphotos

Jubileuszowy iPhone X wprowadził wreszcie powiew świeżości do oferty smartfonów Apple. Otrzymał on bezramkowy wyświetlacz, Face ID i wygodne gesty, które zastąpiły przycisk home. Firma z Cupertino nie zamierza się zatrzymać – trwają prace nad zakrzywionymi ekranami i obsługą z wykorzystaniem gestów wykonywanych w powietrzu.

Jak informuje Bloomberg, Apple za cel postawiło sobie zaprojektowanie przyszłych iPhone’ów, które naprawdę wyróżnią się na zatłoczonym rynku smartfonów. Funkcja sterowania gestami w powietrzu pozwoli na wykonywanie wybranych zadań bez dotykania wyświetlacza. Zastosowań może być naprawdę sporo – gesty podczas prowadzenia samochodu, gdy użytkownik nie ma czystych rąk lub gdy chce wykonać prostą czynność, bez konieczności podnoszenia iPhone’a leżącego obok na biurku.

Apple ma spore doświadczenie w projektowaniu wygodnej obsługi urządzeń z wykorzystaniem gestów: iPhone X, gładzik w MacBookach czy funkcja 3D Touch. Na gesty w powietrzu przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Źródła Bloomberga podają, że Apple będzie gotowe wprowadzić technologię na rynek konsumencki nie wcześniej niż za 2 lata.

Firma z Cupertino rozwija również zakrzywione wyświetlacze, które mają trafić do iPhone’ów. Nie będą to ekrany zachodzące na boczne krawędzie, jak w topowych smartfonach Samsunga. Opracowywane wyświetlacze mają stopniowo zakrzywiać się od góry do dołu. Nie musi to oznaczać mocnego zakrzywienia, które zauważalnie zmieni bryłę smartfonu. Ekran OLED z iPhone’a X lekko wygina się u dołu, ale kształt nie jest dostrzegalny dla ludzkiego oka podczas normalnego użytkowania. Smartfon Apple z zakrzywionym ekranem może pojawić się za 2-3 lata.

Obie nowości wciąż znajdują się na wczesnym etapie rozwoju. Obecnie firma odmawia jakiegokolwiek komentarza. Z kolei tegoroczne smartfony raczej nie wprowadzą większych nowości. Będą to tylko usprawnione wersje jubileuszowego iPhone’a X.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)