Tryb alarmowy trafił do iOS 10.2 Beta 2, czyli z Apple bezpieczniej

Tryb alarmowy trafił do iOS 10.2 Beta 2, czyli z Apple bezpieczniej

Tryb alarmowy trafił do iOS 10.2 Beta 2, czyli z Apple bezpieczniej
09.11.2016 13:32, aktualizacja: 09.11.2016 13:42

Nie od dziś wiadomo, że Apple równolegle do sprzętu i oprogramowania rozwija usługi, które zatroszczyć się mają o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, czego przykładem jest na przykład aplikacja trybie paniki pomocnym w sytuacjach kryzysowych, teraz trafił on już do betatesterów iOS-a.

Patent dotyczący trybu paniki zakładał przede wszystkim zablokowanie możliwości dostępu do urządzenia, jeśli jego właściciel stanie w obliczu kradzieży. Ponadto dokumentacja zakładała dodatkowe możliwości, jak automatyczne uruchomienie dyktafonu, a także wybranie numeru alarmowego.

??New "SOS" emergency calling feature in the latest iOS 10 beta ?? pic.twitter.com/lPRPfQfzYJ

— Karissa Bell (@karissabe) 8 listopada 2016To właśnie ta ostatnia funkcja jest już dostępna w najnowszej wersji beta iOS-a 10.2, choć nie globalnie, skorzystać z niej można między innymi w USA, Australii, Francji Rosji czy we Włoszech, nie jest ona jednak na razie dostępna w Polsce Jak donosi serwis Mashable, do aktywacji trybu SOS wystarczy szybkie pięciokrotne naciśnięcie fizycznego przycisku włącznika, który znajduje się na górnej krawędzi iPhone'a.

Po uruchomieniu trybu SOS uruchomione zostanie 3-sekundowe odliczanie, każda sekunda będzie zasygnalizowana donośnym dźwiękiem syreny. Ma to zapewne uchronić użytkowników przed przypadkowym połączeniem alarmowym, choć może także zwrócić uwagę i sprowokować agresora. Tryb SOS można także całkowicie wyłączyć w ustawieniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)