Tryb ciemny w WhatsApp z poważnym problemem. Projektanci zapomnieli o daltonistach

Tryb ciemny w WhatsApp z poważnym problemem. Projektanci zapomnieli o daltonistach

Osoby z wadą wzroku nie są w stanie rozpoznać nadawcy od odbiorcy /fot. Pixabay
Osoby z wadą wzroku nie są w stanie rozpoznać nadawcy od odbiorcy /fot. Pixabay
Arkadiusz Stando
05.03.2020 10:24, aktualizacja: 05.03.2020 10:41

We wtorek 3 marca aplikacja WhatsApp dla Androida oraz iOS otrzymała długo wyczekiwany tryb ciemny. Pomimo kilku miesięcy testów, nowy motyw kolorystyczny okazuje się niedopracowany. Twórcy zapomnieli o osobach mających problemy z rozpoznawaniem barw.

Po ponad dwóch latach od zapowiedzi, aplikacja WhatsApp dla urządzeń mobilnych otrzymała ciemny motyw. Były również miesiące testów beta. Moglibyśmy spodziewać się więc, że w oficjalnym wydaniu aplikacji nic nie powinno nas zaskoczyć, a ewentualne błędy co najwyżej wpłyną na sposób działania aplikacji, a nie jej funkcjonalność.

Tymczasem na Twitterze WABetaInfo pojawiła się informacja o problemach użytkowników posiadających wady wzroku. Do serwisu zgłosił się jeden z nich, zwracając uwagę, że skontaktowanie się z zespołem WhatsApp jest bardzo trudne.

Użytkownik WhatsApp zwraca uwagę, że korzystanie z trybu ciemnego jest dla niego bardzo trudne. Posiada on wadę wzroku powszechnie znaną jako daltonizm i czerwone oraz zielone barwy są dla niego trudne do odróżnienia. Dymki czatu w trybie ciemnym WhatsApp są ciemnogranatowe/szare dla wiadomości odbieranych, oraz ciemnozielone w przypadku wysyłanych.

Dla osoby posiadającej problemy z rozróżnianiem barw, dymki okazują się wyglądać identycznie. Inni użytkownicy również zwracają uwagę na ten problem w komentarzach na Twitterze. Co więcej, kolorystyka ciemnego motywu okazuje się być myląca nawet dla osób nie posiadających wad wzroku. WhatsApp nie skomentował jeszcze tego problemu. Nie wiadomo więc, czy w ogóle zostanie rozwiązany.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)