Tryb incognito dla każdej aplikacji osobno w drodze do CyanogenMod

13.06.2013 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steve Kondink, twórca CyanogenMod, na swoim profilu na Google+ poinformował, że pracuje nad bardzo ciekawym rozwiązaniem, mającym chronić naszą prywatność — trybem „incognito” dla każdej aplikacji uruchamianej na urządzeniu z tym systemem.

Kondik implementuje swojego rodzaju piaskownicę, która nie da wścibskim aplikacjom dostępu do danych przechowywanych na naszym urządzeniu. Zamiast faktycznych informacji otrzymywać one będą pustą listę kontaktów, puste kalendarze, nie dostaną historii przeglądania ani naszych wiadomości. Piaskownica nie da im także dostępu do lokalizacji i zawsze będzie twierdzić, że GPS jest wyłączony. Tryb ten łatwo będzie można włączyć lub wyłączyć dla każdej aplikacji osobno, bez potrzeby analizowania wszystkich uprawnień, jak to ma miejsce w CM7.

Obraz

Aplikacja będzie mogła sprawdzić, czy jest uruchomiona w trybie Incognito za pośrednictwem API. Jest to uczciwe posunięcie, ale Kondik przewiduje, że zapewne znajdą się producenci oprogramowania, którzy upewnią się, że jeśli aplikacja nie będzie dostawała danych, zamiast wykonywać właściwe jej działania będzie wyświetlać zdjęcia kotów. Deweloper CyanogenMod zapewnił także, że mechanizm ten nie zapewni blokowania reklam ani nie będzie podmieniać informacji o urządzeniu — ma tylko chronić nasze prywatne dane.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)