Tryb incognito w aplikacji YouTube dostępny dla każdego – jak z niego korzystać?

Tryb incognito w aplikacji YouTube dostępny dla każdego – jak z niego korzystać?
Kamil Zarzycki

11.07.2018 15:15, aktual.: 21.07.2018 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja YouTube zaczyna coraz lepiej radzić sobie z utrzymywaniem sekretów korzystających z niej użytkowników. Tryb incognito, który był już zapowiadany wcześniej, jest teraz dostępny dla wszystkich użytkowników Androida. Podobnie jak w przypadku trybu incognito w przeglądarce Google Chrome, ten w aplikacji YouTube nie rejestruje tego, co ogląda widz, nie zapisując też niczego w historii odtwarzania.

Jak zatem uruchomić tryb incognito w aplikacji? Najpierw musimy kliknąć awatar znajdujący się w prawym górnym rogu, a następnie wybrać opcję Włącz tryb incognito. Przy pierwszym uruchomieniu tej funkcji pojawi się informacja przypominająca użytkownikowi o tym, że jego aktywność nie jest zapisywana w aplikacji, ani na koncie Google, ale może być nadal widoczna dla pracodawcy, czy też dostawcy usług internetowych.

Obraz

Warto zauważyć, że aktualnie tryb incognito oferuje użytkownikowi dokładnie to samo, co wylogowanie się z serwisu, czy też odznaczenie w ustawieniach prywatności opcji śledzenia historii przeglądania. Po wyłączeniu trybu incognito użytkownik zostanie zalogowany na ostatnio używane konto. Tryb wyłączy się również sam po dłuższym czasie nieaktywności.[img=36913542_1981209458616163_4121511627252039680_n]Ta funkcja powinna przypaść do gustu osobom, które czasami korzystają z konta znajomych. Dobrym przykładem jest sytuacja, gdy przychodzą goście i chcą puścić filmy, za którymi nie specjalnie przepada gospodarz, a w związku z tym nie chce, żeby potem pojawiały się na jego stronie głównej w zakładce Proponowane. Do takich sytuacji został stworzony właśnie tryb incognito.

Obecnie minusem trybu incognito jest fakt, że dostępny jest tylko na urządzeniach mobilnych z Androidem. Jeżeli posiadasz aplikację YouTube w swoim Smart TV czy też na konsoli PS4, gdzie podłączone jest do nich tylko jedno konto, a wiele osób z niego korzysta i ogląda na nich filmy, może to skutkować wyświetlaniem niechcianych treści na stronie głównej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)