Trzeci Otwarty Kongres FLOSS w Sosnowcu zaplanowany na kwiecień

Strona głównaTrzeci Otwarty Kongres FLOSS w Sosnowcu zaplanowany na kwiecień
06.03.2014 16:06
Trzeci Otwarty Kongres FLOSS w Sosnowcu zaplanowany na kwiecień

W sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 9:30, rozpocznie się trzecia już edycja Otwartego Kongresu FLOSS. Wydarzenie to odbędzie się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Otwarty Kongres FLOSS to spotkanie naukowe środowiska akademickiego oraz ludzi szeroko rozumianego świata nauki i IT, organizowane przez Instytut Informatyki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Polską Grupę Użytkowników Linuxa (PLUG). Spotkanie skierowane jest zarówno do naukowców, doktorantów, studentów, licealistów, profesjonalistów, jak i do osób, które niedawno zainteresowały się naukami informatycznymi, Wolnym Oprogramowaniem lub problematyką szeroko rozumianej otwartości, nie tylko w kontekście czysto technicznym.

350047820461664193

W programie znajdują się oficjalne prelekcje, dyskusja panelowa, a także spotkania towarzyskie oraz dyskusje kuluarowe. Kongres ma charakter interdyscyplinarny. Oprócz wykładów technicznych, odbędą się także prelekcje z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych, ekonomii, filozofii idei otwartości i zagadnień społeczno-socjologicznych związanych z tą problematyką.

W agendzie znalazły swoje miejsce między innymi wystąpienia: Romek Bieda, „Zakres i zasady dozwolonego wykorzystania Oprogramowania komputerowego na gruncie prawa autorskiego”, Anna Karolina Nowak, „Ryzyko prawne dla programistów wolnego i otwartego oprogramowania”, Rafał Malujda, „Licencje open source w środowiskach chmurowych”, Marek Zibrow, „Strategiczne znaczenie oprogramowania FLOSS i danych składowanych w ogólnodostępnych sieciach komputerowych, czyli rzecz o wojnie informatycznej”, Paweł Marynowski i Tomasz Nycz, „Wykorzystanie OpenStreetMap w administracji oraz analizie przestrzennej”, Kasia Kulczycka-Mierzejewska, „Otwarta nauka, społeczeństwo oparte na wiedzy oraz nauka obywatelska — rzeczywistość, czy tylko puste frazesy?”, Maciej Bąk, „Otwarte Jaworzno, czyli wykorzystanie FLOSS w administracji publicznej i szkolnictwie”.

Wykład inauguracyjny wygłosi Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska.

Wstęp na Kongres jest bezpłatny, a rejestracja na stronie wydarzenia nie jest obowiązkowa. Warto jednak to zrobić, gdyż wśród zarejestrowanych i obecnych na wykładach uczestników rozlosowane zostaną nagrody-niespodzianki. Po części oficjalnej przewidziane jest After Party. Więcej na temat wydarzenia można dowiedzieć się na Facebooku i Diasporze.

Portal dobreprogramy.pl objął Otwarty Kongres FLOSS patronatem medialnym.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)