Trzy dni prelekcji i warsztatów: Studencki Festiwal Informatyczny już za tydzień

Trzy dni prelekcji i warsztatów: Studencki Festiwal Informatyczny już za tydzień

Trzy dni prelekcji i warsztatów: Studencki Festiwal Informatyczny już za tydzień
05.03.2015 12:09

W Krakowie po raz 11 odbędzie się Studencki Festiwal Informatyczny – międzynarodowa konferencja, organizowana przez studentów dla studentów. Wydarzenie potrwa od 12 do 14 marca. W tym czasie będzie można posłuchać kilkunastu prelegentów, wziąć udział w warsztatach, zdobyć nową wiedzę i motywację do rozwoju.

Konferencja co roku przyciąga pasjonatów informatyki z całego kraju i znakomitych gości nie tylko z Polski. W tym roku SFI gościć będzie między innymi twórcę języka programowania Elixir i członka zespołu tworzącego Rails, José Valima. Ponadto będzie można dowiedzieć się więcej o obchodzeniu zabezpieczeń aplikacji mobilnych i urządzeń od Piotra Koniecznego (założyciela Niebezpiecznika). Kacper Kwiatkowski z 11 bit studios opowie o pracy projektanta gier, Aleksander Nycz o Erlangu i jego wpływie na tworzenie aplikacji rozproszonych, a Bartosz Ziółko o obliczaniu dźwięku przestrzennego na potrzeby wirtualnej rzeczywistości. Będzie można posłuchać także o uniwersalnych aplikacjach dla Windows, głębokim uczeniu, programowaniu funkcyjnym, planowanym postarzaniu, a nawet kosmicznych technologiach.

350132246197594049

Część praktyczna spodoba się przede wszystkim ekonomistom, którzy będą mieli okazję bliżej zapoznać się z oprogramowaniem, bez którego wiele firm by upadło – arkuszami kalkulacyjnymi. Będzie także okazja do zapoznania się z Django, napisania pierwszej aplikacji z AngularJS, zgłębienia działania łączności mobilnej w standardzie 4G i zapoznania się z wzorcami projektowymi. Pełna agenda znajduje się na stronie konferencji, można tam także dowiedzieć się więcej o prelegentach.

W tym roku SFI odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mieszczącej się przy ul. Rakowickiej 27. Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Nagrania wybranych wykładów znajdą się na kanale SFI na YouTube.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)