Trzy dni prelekcji i warsztatów: Studencki Festiwal Informatyczny już za tydzień

Trzy dni prelekcji i warsztatów: Studencki Festiwal Informatyczny już za tydzień05.03.2015 12:09
Trzy dni prelekcji i warsztatów: Studencki Festiwal Informatyczny już za tydzień

W Krakowie po raz 11 odbędzie się Studencki Festiwal Informatyczny – międzynarodowa konferencja, organizowana przez studentów dla studentów. Wydarzenie potrwa od 12 do 14 marca. W tym czasie będzie można posłuchać kilkunastu prelegentów, wziąć udział w warsztatach, zdobyć nową wiedzę i motywację do rozwoju.

Konferencja co roku przyciąga pasjonatów informatyki z całego kraju i znakomitych gości nie tylko z Polski. W tym roku SFI gościć będzie między innymi twórcę języka programowania Elixir i członka zespołu tworzącego Rails, José Valima. Ponadto będzie można dowiedzieć się więcej o obchodzeniu zabezpieczeń aplikacji mobilnych i urządzeń od Piotra Koniecznego (założyciela Niebezpiecznika). Kacper Kwiatkowski z 11 bit studios opowie o pracy projektanta gier, Aleksander Nycz o Erlangu i jego wpływie na tworzenie aplikacji rozproszonych, a Bartosz Ziółko o obliczaniu dźwięku przestrzennego na potrzeby wirtualnej rzeczywistości. Będzie można posłuchać także o uniwersalnych aplikacjach dla Windows, głębokim uczeniu, programowaniu funkcyjnym, planowanym postarzaniu, a nawet kosmicznych technologiach.

350132246197594049

Część praktyczna spodoba się przede wszystkim ekonomistom, którzy będą mieli okazję bliżej zapoznać się z oprogramowaniem, bez którego wiele firm by upadło – arkuszami kalkulacyjnymi. Będzie także okazja do zapoznania się z Django, napisania pierwszej aplikacji z AngularJS, zgłębienia działania łączności mobilnej w standardzie 4G i zapoznania się z wzorcami projektowymi. Pełna agenda znajduje się na stronie konferencji, można tam także dowiedzieć się więcej o prelegentach.

W tym roku SFI odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mieszczącej się przy ul. Rakowickiej 27. Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Nagrania wybranych wykładów znajdą się na kanale SFI na YouTube.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)