Trzy klasyczne gry Sierry trafiły na wyłączność na GOG.com

Trzy klasyczne gry Sierry trafiły na wyłączność na GOG.com

Trzy klasyczne gry Sierry trafiły na wyłączność na GOG.com
Przemysław Chrzempka
09.11.2017 09:06

GOG poszerzył swoją ofertę o kilka klasycznych tytułów od znanego producenta i wydawcy gier, jakim jest Sierra. Można powiedzieć, że Sierra w pewnym stopniu zrewolucjonizowała branżę gier video, tworząc jedne z pierwszych graficznych przygodówek na początku lat osiemdziesiątych. Pomimo lat, Sierra w dalszym ciągu funkcjonuje na rynku jako marka wydawnicza firmy Activision. Od teraz trzy klasyczne pozycje SIerry dostępne są na wyłączność w serwisie GOG.com.

Heart of China

Pierwszym tytułem jest przygodowa gra point and click Heart of China wydana 20 sierpnia 1991 r. Akcja gry toczy się w 1930 roku w Hong Kongu, gdzie wcielamy się postać Jake'a „Lucky” Masters'a, który został wynajęty przez bogatego biznesmena w celu odnalezienia jego córki – Kate Lomax. Kate została uprowadzona przez watażkę Li Deng'a i przetrzymywana jest w fortecy w wiosce Cheng Du. Nasz zleceniodawca poleca nam skontaktować się z tajemniczym ninja Zhao Chi, który może okazać się bardzo pomocny podczas misji.

  • Heart of China
  • Heart of China
[1/2] Heart of China

Z każdym dniem zwłoki, nagroda za odbicie córki pomniejsza się o 20 000 dolarów. Rozgrywka polega głównie na rozmowach z postaciami spotykanymi na naszej drodze, oraz na zbieraniu odpowiednich przedmiotów. Warto często zapisywać stan gry, gdyż każdy źle przeprowadzony dialog może zakończyć się naszą śmiercią. Heart of China posiada kilka zakończeń fabularnych, co może zachęcać do ponownego sięgnięcia po tą pozycję. Tytuł, jak na swoje czasy, prezentuje zarówno niezłą oprawę graficzną, jak i przyjemną ścieżkę dźwiękową.

Cena Heart of China na GOG.com to 21,49 zł.

Rise of the Dragon

Drugą grą, która wydać się może całkiem interesująca, jest Rise of the Dragon – również przygodówka point & click, za to osadzona w zupełnie innym uniwersum, niż Heart of China. Rise of the Dragon swoją premierę miał w 1990 roku na platformach DOS i Macintosh, dopiero później została przeniesiona na Sega CD (1993) i na Amigę (1993). Fabuła toczy się w cyberpunkowej wersji Los Angeles, w roku 2053. Twórcy inspirowali się filmem Blade Runner i można to zauważyć chociażby przez imię bohatera w którego się wcielamy – Williama „Blade'a” Huntera. Nasz protagonista jest prywatnym detektywem. Sam burmistrz zwraca się do niego z tajnym zleceniem, w ramach którego dowiedzieć się ma, kto zamordował, a konkretniej otruł córkę prezydenta.

  • Rise of the Dragon
  • Rise of the Dragon
[1/2] Rise of the Dragon

Mamy za zadanie mamy znaleźć winowajcę oraz trzymać język za zębami tak, by w żaden sposób nie zaszkodzić zleceniodawcy w nadchodzących wyborach. Na swojej drodze znajdziemy zarówno osoby, godne zaufania, jak i te, które samym swoim wyglądem wzbudzają w nas wstręt i niepewność. Od strony wizualnej gra prezentuje ładnie, a jej dość mroczny klimat wypełniają kolorowe migające neony oraz animacje np. latającego helikoptera, czy pełzających szczurów na ulicach. Pomimo swoich lat, Rise of the Dragon może naprawdę zaciekawić niejednego fana gier tego typu.

Cena Rise of the Dragon na GOG.com to 21,49 zł.

Conqueror A.D. 1086

Ostatnią pozycją jest średniowieczna strategia Conqueror A.D. 1086, wydana w 1995 roku. W grze wcielamy się w młodego lorda, który musi zarządzać swoją ziemią i zamkiem, rozbudowywać armię żołnierzy oraz poszerzać swoje wpływy, tak by w przyszłości liczyć się w walce o tron Anglii. Jak w większości gier strategicznych, aby coś zbudować, musimy posiadać do tego niezbędne środki. W Conqueror A.D. 1086 zdobywamy nowe terytoria, by móc się rozwijać i gromadzić co raz to większą sumę złota, które możemy przeznaczyć na rozwój naszych ziem. Podczas podróżowania w nieznane rejony królestwa, natrafiamy na bandytów lub wrogich lordów, którzy chcą powstrzymać nas od dalszej ekspansji, dlatego ważne jest też rozbudowywanie armii.

  • Conqueror A.D. 1086
  • Conqueror A.D. 1086
[1/2] Conqueror A.D. 1086

Przez większość czasu akcję gry obserwujemy z rzutu izometrycznego, lecz czasami musimy sprawdzić swoich sił w pojedynkach jeden na jeden, wtedy kamera przestawia się w widok FPP i przejmujemy kontrolę nad naszym bohaterem. Jak na tamte czasy, był to bardzo ciekawy zabieg. Gra kończy się, gdy dożyjemy 30 roku życia – jeśli do tej pory nie zasiedliśmy na tronie Anglii lub nie zabiliśmy krwiożerczego smoka, jest to dla nas jednoznaczne z przegraną. Dlatego w podejmowaniu decyzji musimy zwracać uwagę na upływ czasu.

Cena Conqueror A.D. 1086 na GOG.com to 21,49 zł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)