Trzy miesiące dzielą nas od poznania planów Microsoftu

Trzy miesiące dzielą nas od poznania planów Microsoftu

Marcin Paterek
26.03.2013 21:48, aktualizacja: 27.03.2013 00:10

Koniec tajemnic związanych z Windows Blue zbliża się wielkimi krokami. Po tym, jak w miniony weekend do Internetu wyciekła wczesna wersja odświeżonego systemu, Microsoft nie miał wielkiego wyboru. Koncern zapowiedział kolejną edycję konferencji BUILD, która rozpocznie się 26 czerwca w San Francisco.

Choć o tematyce konferencji nie mówi się wprost, Microsoft daje jasno do zrozumienia, że będzie ona dotyczyć pakietu aktualizacji, znanego pod kodową nazwą „Blue”. Pomijając oczywisty kolor tła założonej przez koncern strony (tę samą barwę zastosowano w logo nowego systemu, więc może być to przypadek… chociaż czy w dobie dominacji marketingu jest jeszcze miejsce na „przypadek”?), niemalże cała poświęcona jest Windows 8 i towarzyszącym mu produktom. Jeszcze nie skończyliśmy. Pracowaliśmy ciężko i mamy wiele do pokazania – brzmi umieszczone na niej hasło. Pod nim znajduje się wiele produktów firmy: Windows, Windows Phone, Windows Azure, Internet Explorer, Office 365, XBOX, Visual Studio…

Obraz

Lakoniczną zapowiedź konferencji warto uzupełnić o dwa dość istotne wpisy na blogach pracowników Microsoftu. W jednym z nich Steve Guggenheimer, wiceprezes firmy, podał, że podczas konferencji Build firma zaprezentuje aktualizacje, a także omówi przyszłość Windows, Windows Server, Windows Azure, Visual Studio i innych produktów. Warto zauważyć, że jest to pierwszy raz, gdy koncern oficjalnie przyznaje się do chęci ulepszenia najnowszego systemu. Słowom Guggenheimera wtóruje Frank X. Shaw, który otwarcie potwierdza, iż szefowie produktów pracują nad planami ulepszenia urządzeń i usług, planami określanymi wewnętrznie jako „Blue”. Ponadto Shaw sugeruje, że szanse na to, by wspomniany pakiet poprawek ukazał się właśnie pod tą nazwą, są niemalże zerowe.

Na sam koniec można pochylić się na chwilę nad statystykami, którymi chwali się Microsoft. Powołując się na badania IDC, koncern twierdzi, że w 26 krajach zamówienia na smartfony z Windows Phone przewyższają zapotrzebowanie na Blackberry, a w siedmiu – na iPhone’y. Z kolei zainteresowanie Windows Server 2012 Datacenter wzrosło o 80 procent, a w ciągu ostatniego kwartału trzykrotnie zwiększyła się liczba stanowisk wykupionych w Office 365.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)