Twitter buduje szyfrowany komunikator. Oby był lepszy niż Messenger

Twitter buduje szyfrowany komunikator. Oby był lepszy niż Messenger

08.05.2018 13:50

W czasie gdy Facebook przymierza się do osłabienia szyfrowania WhatsAppa, a Telegram popadł w niełaskę w Rosji i Iranie, kolejny szyfrowany end-to-end komunikator może pojawić się w miejscu dość zaskakującym. Nad szyfrowanymi wiadomościami pracuje także Twitter.

Twitter, kojarzący się raczej z możliwością prowadzenia dyskusji na forum publicznym, testuje możliwość przesyłania poufnych wiadomości między użytkownikami. W komunikacji testowane jest szyfrowanie end-to-end, pozwalające jedynie nadawcy i odbiorcy odczytać ich treść, gdyż tylko oni mają klucze. Na razie ślady tego mechanizmu znajdują się w aplikacji dla Androida. Przedstawiciele Twittera nie skomentowali ich obecności.

Twitter is working on End-to-End Encrypted Secret DM! pic.twitter.com/2lLr5i1p42

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) 4 maja 2018Twitter jest medium, za pośrednictwem którego bardzo często dyskutują osoby publiczne – dziennikarze, politycy, działacze społeczni czy pisarze. Możliwe, że Twitter wprowadza szyfrowaną komunikację po to, by można było bezpiecznie się z tymi osobami skontaktować. Niektórzy wiążą to wydarzenie z propozycjami Edwarda Snowdena, które dostał kierownik Twittera Jack Dorsey.

One more ask, @Jack: how about secret, burn-after-reading DMs? Even if E2E encryption won't work by default in all clients, give us a start!

— Edward Snowden (@Snowden) 13 grudnia 2016Szyfrowanie jest szczególnie istotne, jeśli chcemy przekazać komuś poufne informacje, bez narażania się na podsłuch i nie zawsze słuszne konsekwencje. Będzie to na pewno łatwiejsze na Twitterze, niż poszukiwanie konkretnej osoby na Signalu czy Telegramie.

Pozostaje mieć nadzieję, że możliwość prowadzenia szyfrowanych rozmów nie będzie tak sprytnie ukryte, jak w aplikacji Messengera, gdzie mało kto korzysta z szyfrowania. Dobrze by było, gdyby do rozmów Twitter przygotował dla nas interfejs podobny do WhatsAppa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)