Twitter, Grono i Wykop mniejsze od Google+

Twitter, Grono i Wykop mniejsze od Google+

07.05.2012 10:47, aktualizacja: 07.05.2012 14:26

Google+ radzi sobie dobrze jeśli chodzi o liczbę użytkowników, których w zeszłym miesiącu miał 170 milionów. Gorzej z czasem spędzonym na stronie — podczas gdy na Facebooku użytkownicy spędzają nawet kilka godzin, na serwisie firmy Google przesiaduje mało kto, a większość ruchu pochodzi z wyników wyszukiwania.

Google+ może i wypada słabo na tle konkurencji, ale jest jedną z najszybciej rosnących witryn na świecie. Wbrew pozorom, społecznościowy serwis z Moutain View doskonale radzi sobie w Polsce, gdzie bije na głowę rodzime usługi oraz Twittera. Według danych Megapanelu, Google+ ma obecnie ponad 2 miliony real users (jest to szacowana liczba osób, które w danym miesiącu wykonały przynajmniej jedną odsłonę strony). Google+ ma więc w Polsce o około pół miliona RU więcej, niż Wykop czy Grono. Z drugiej strony, do czołówki mu jeszcze daleko — Facebook i nk.pl mają ponad 5 razy więcej RU, dobreprogramy.pl ponad 2 razy więcej (4,14 mln).

Ciekawie wypada Google+ w porównaniu do najpopularniejszego na świecie serwisu mikroblogowego. Twitter w Polsce miał trudne początki i nie może pochwalić się sukcesem. Google+ ma w Polsce o 700 tysięcy więcej RU niż usługa mikroblogowa, a działa zaledwie od sierpnia ubiegłego roku. Twitter istnieje od 2006 i w wielu krajach jest traktowany jako wyznacznik trendów społecznych — szczególnie w Stanach Zjednoczonych lub w krajach, w których niedostępny jest Facebook (Iran). Polski jednak nie podbił. Nie pomógł mu zapewne fakt, że polska wersja Twittera pojawiła się dopiero w grudniu ubiegłego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)