Twitter z nowym interfejsem na desktopach. Nie można z niego zrezygnować

Twitter z nowym interfejsem na desktopach. Nie można z niego zrezygnować

Twitter na komputerach otrzymuje nowy wygląd
Twitter na komputerach otrzymuje nowy wygląd
Oskar Ziomek
16.07.2019 14:35

Użytkownicy Twittera muszą się przygotować na duże zmiany. Nowy interfejs serwisu, który od miesięcy można było testować na desktopach z własnej woli, właśnie staje się domyślnym. Jak zwraca uwagę serwis Mashable, nowy wygląd jest aktywowany automatycznie u kolejnych użytkowników i tym razem nie można go wyłączyć, by powrócić do poprzedniego.

Zmiany nie są wyłącznie kosmetyczne. Nowy interfejs Twittera wyraźnie różni się od poprzedniego i teraz w wielu miejscach nawiązuje do tego z aplikacji mobilnych. Kolejne posty wyświetlane są w kolumnie na środku ekranu, zaś po bokach znajdziemy nowy układ opcji. Inaczej, niż w poprzedniej wersji, szczegóły danego konta na Twitterze wyświetlane są na górze, a nie z boku strony.

  • Twiiter przed zmianą interfejsu.
  • Nowy Twitter.
[1/2] Twiiter przed zmianą interfejsu.

Inaczej zorganizowano także część ustawień. Opcje personalizacji pozwalają na przykład zmienić rozmiar czcionki oraz wybrać jeden z trzech motywów kolorystycznych serwisu: poza jasnym, dostępny jest także ciemny i czarny.

Personalizacja widoku nowego Twittera.
Personalizacja widoku nowego Twittera.

Przy okazji zmian wizualnych, do Twittera wprowadzono nowe opcje. Wybrane posty można dodawać do zakładek, a nowością jest karta Eksploruj. Nieco inne jest także menu z opcjami konkretnego wpisu. Aby uzyskać link bezpośredni do posta, trzeba najpierw skorzystać z opcji Zamieść Tweeta. To tylko jeden z drobiazgów, który bez wątpienia będzie wymagać przyzwyczajenia.

Jak wspomniano wcześniej, nowy interfejs Twittera jest stopniowo włączany u wszystkich użytkowników. Cały proces z pewnością potrwa nawet kilka dni. Do tego czasu nowy interfejs można także aktywować ręcznie, by skrócić czas oczekiwania. Wystarczy zajrzeć do opcji dostępnych po kliknięciu swojego awatara.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)