Twórca BitTorrent stworzy ekologiczną kryptowalutę

Twórca BitTorrent stworzy ekologiczną kryptowalutę

09.11.2017 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przez tydzień jedno gospodarstwo domowe potrafi zużyć ilość energii potrzebną do przeprowadzenia bitcoinowej transakcji. Programista Bram Cohen, współtwórca popularnego protokołu transferu plików BitTorrent, postanowił rozwiązać problem. Cohen chce wprowadzić ekologiczną kryptowalutę.

Jak informuje serwis Tech Crunch, właściciel Chia Network, chce prowadzić własną kryptowalutę opartą o system proof od time i dyski twarde, a nie o proof of work i karty graficzne, jak robi to bitcoin. Cohen chce wykorzystywać nieużywane miejsce na dyskach twardych, które zostałoby wykorzystane do weryfikacji blockchaina (łańcucha bloków).

Obraz

Celem jest ulepszenie bitcoina i rozwiązanie jego głównych problemów – dużych nakładów energii elektrycznej i wpływu górników mających dostęp do taniej energii, często pozyskiwanej w nieekologiczny sposób.

Bram dodaje, że nie jest pierwszym, który chciałby wprowadzić podobne rozwiązanie. Jednak jest pierwszym, który posiada odpowiednią wiedzę z zaawansowanej informatyki, która jest potrzebna do stworzenia ekologicznej kryptowaluty mogącej konkurować z bitcoinem.

Zapowiedzi Brama Cohena należy brać poważnie i jak najbardziej jego słowa mogą znaleźć potwierdzenie w ukończonym projekcie. Nie jest to kolejny wizjoner pozbawiony wiedzy, to jeden z bardziej utalentowanych programistów. W związku z tym warto obserwować prowadzone prace nad nową kryptowalutą. Pełne uruchomienie ekologicznej kryptowaluty miałoby nastąpić do końca 2018 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)