Tylko Pixel. Google oficjalnie potwierdza koniec serii Nexus #Pixel

Tylko Pixel. Google oficjalnie potwierdza koniec serii Nexus #Pixel

05.10.2016 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikogo nie powinno dziwić, że dzień po konferencji Google na świeczniku jest, i zapewne będzie jeszcze w wiele dni, smartfon Pixel. Wczoraj dowiedzieliśmy się na jego temat w zasadzie wszystkiego. Niejasny natomiast był los poprzedników i potencjalnych następców, smartfonów Nexus. Aż do teraz.

Google nieszczególnie starało się, aby konferencja nie została poprzedzona przeciekami. Dzięki temu już na początku września wiadomo było, że Google planuje poważne zmiany w kwestii samej marki. Położenie nacisku na promowanie Pixela zrodziło zatem pytania dotyczące rozpoznawalnej od lat serii Nexus. Wycieki nie precyzowały bowiem, czy Pixel to jednorazowy skok w bok Google, po którym wszystko wróci na dawne tory, czy też konsekwentne odejście od dotychczasowego nazewnictwa.

Obraz

Dziś wiemy już, że realizowany będzie ten drugi scenariusz. Przedstawiciel Google oficjalnie potwierdził dla serwisu Android Police, że korporacja nie planuje kontynuować serii Nexus. Kończy to zatem jej sześcioletnią historię, w której nie brakowało wzlotów i upadków. W ostatnim czasie pojawiało się szczególnie wiele zarzutów dotyczących zbyt wysokiej ceny smartfonów z czystym Androidem, choć podobne uwagi padły w ciągu ostatniej doby wielokrotnie pod adresem samego Pixela.

Nie mylił się zatem Hiroshi Lockheimer, twierdząc że wczorajsze wydarzenie zapisze się wyraźnie w historii Androida. Nie sposób jednak zakładać, że wiedział w jaki sposób spełni się jego obietnica: zamiast dnia ogłoszenia rewolucyjnych zmian w Androidzie, premierę Pixela zapamiętamy być może przede wszystkim jako koniec Nexusów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)