Tym razem w Niemczech wygrywa Apple

14.09.2012 16:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple odniósł małe zwycięstwo za naszą zachodnią granicą — w Niemczech wycofane ze sprzedaży zostaną modele Milestone XT720, Defy, Atrix i Xoom… jeśli Apple zapłaci 25 milionów euro, a Motorola się nie odwoła. Podstawą do wprowadzenia blokady był zdobyty niedawno przez Apple'a patent na „odbijanie” listy przy końcu przewijania (efekt gumki).

Obraz

25 milionów euro to swojego rodzaju kaucja, którą Apple jest zobowiązany wpłacić, jeśli chce wprowadzenia zakazu. Urządzenia, które naruszają patent Apple'a na mocy wyroku sądu mają być wycofane z kanałów dystrybucyjnych na terenie Niemiec i zniszczone dla pewności, że nie trafią ponownie do obiegu. Obecni posiadacze zablokowanych urządzeń nie muszą się jednak obawiać. To wszystko będzie możliwe pod warunkiem, że Motorola nie zdecyduje się na apelację, ale na razie się na to nie zanosi.

Rzecznik Motoroli twierdzi, że nie jest to znacząca z punktu widzenia sprzedaży przegrana i prawdopodobnie apelacja nie zostanie wniesiona. Producent może się również zdecydować na zmianę oprogramowania na swoich urządzeniach, jak robili to Samsung i HTC, aby już nie naruszały patentu.

Warto zaznaczyć, że Niemcy są terenem dość zawziętych przepychanek między Applem i tandemem Google-Motorola. Wcześniej Apple był tam zmuszony wyłączyć klienta poczty push dla użytkowników iCloud.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)