Tym razem w Niemczech wygrywa Apple

Tym razem w Niemczech wygrywa Apple

14.09.2012 16:40

Apple odniósł małe zwycięstwo za naszą zachodnią granicą — w Niemczech wycofane ze sprzedaży zostaną modele Milestone XT720, Defy, Atrix i Xoom… jeśli Apple zapłaci 25 milionów euro, a Motorola się nie odwoła. Podstawą do wprowadzenia blokady był zdobyty niedawno przez Apple'a patent na „odbijanie” listy przy końcu przewijania (efekt gumki).

350031589209696193

25 milionów euro to swojego rodzaju kaucja, którą Apple jest zobowiązany wpłacić, jeśli chce wprowadzenia zakazu. Urządzenia, które naruszają patent Apple'a na mocy wyroku sądu mają być wycofane z kanałów dystrybucyjnych na terenie Niemiec i zniszczone dla pewności, że nie trafią ponownie do obiegu. Obecni posiadacze zablokowanych urządzeń nie muszą się jednak obawiać. To wszystko będzie możliwe pod warunkiem, że Motorola nie zdecyduje się na apelację, ale na razie się na to nie zanosi.

Rzecznik Motoroli twierdzi, że nie jest to znacząca z punktu widzenia sprzedaży przegrana i prawdopodobnie apelacja nie zostanie wniesiona. Producent może się również zdecydować na zmianę oprogramowania na swoich urządzeniach, jak robili to Samsung i HTC, aby już nie naruszały patentu.

Warto zaznaczyć, że Niemcy są terenem dość zawziętych przepychanek między Applem i tandemem Google-Motorola. Wcześniej Apple był tam zmuszony wyłączyć klienta poczty push dla użytkowników iCloud.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)