Uber chce, byś zawsze wiedział z kim jedziesz – nowa funkcja pomoże uniknąć pomyłek

Uber chce, byś zawsze wiedział z kim jedziesz – nowa funkcja pomoże uniknąć pomyłek

Uber wprowadza nową funkcję bezpieczeństwa
Uber wprowadza nową funkcję bezpieczeństwa
Oskar Ziomek
23.07.2019 14:14

Uber wprowadza nowe zabezpieczenie do swojej aplikacji. Już niedługo, tuż przed każdym przyjazdem kierowcy, oczekujący pasażerowie dostaną powiadomienie push przypominające o konieczności upewnienia się, że wsiadają do właściwego pojazdu. Testy tego rozwiązania rozpoczynają się już teraz.

Uber chce w ten sposób zmniejszyć liczbę pomyłek, do których może dochodzić szczególnie w zatłoczonych miastach, gdzie jednocześnie przejazdy może zamawiać wiele osób w podobnej lokalizacji. Dzięki powiadomieniu, pasażer ma pamiętać, że za każdym razem może sprawdzić wizerunek kierowcy, a także markę i model samochodu wraz z numerem rejestracyjnym – te dane są dostępne w aplikacji na etapie zamawiania przejazdu.

Przykładowe powiadomienie push, źródło: Uber.
Przykładowe powiadomienie push, źródło: Uber.

- Chcemy, aby powiadomienie „Zawsze wiesz, z kim jedziesz” stało się synonimem Ubera – tłumaczy Ash Kebriti, General Manager w firmie Uber w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. - Ta nowa funkcja przypomni użytkownikom o wykonaniu trzech kroków za każdym razem, gdy zdecydują się na przejazd z Uberem. Między innymi w ten sposób potwierdzamy nasze zaangażowanie w ciągłe zwiększanie poziomu bezpieczeństwa aplikacji.

To nie pierwsza zmiana w ostatnim czasie wprowadzona przez Ubera, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa podróży. Pod koniec kwietnia firma wprowadziła darmowe szkolenia dla kierowców, dzięki którym mogą oni między innymi wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Kierowcy zza granicy mogą natomiast skorzystać z kursu języka polskiego.

Uber przypomina także o innych zmianach wyróżnianych w ramach kampanii "Bezpieczeństwo jest najważniejsze". Chodzi tu między innymi o przycisk bezpieczeństwa, który pozwala szybko wezwać służby ratunkowe oraz listę zaufanych kontaktów, dzięki której można łatwo udostępnić informacje dotyczące swojej podróży na przykład członkom rodziny.

Aplikację Ubera można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)