Ubezpieczenia od hejtu w internecie. Rodzice coraz częściej wykupują je swoim dzieciom

Ubezpieczenia od hejtu w internecie. Rodzice coraz częściej wykupują je swoim dzieciom

Źródło zdjęć: © Unsplash.com | stem.T4L
Konrad Siwik
10.09.2021 19:26

Młodzież wróciła do szkoły, a zatroskani rodzice coraz częściej decydują się na wykupienie ubezpieczenia swoim pociechom. Przy wyborze polisy zwracają oni przede wszystkim uwagę na świadczenia za uszczerbek na zdrowiu oraz zwrot kosztów leczenia. Jednak coraz bardziej popularne jest ubezpieczenie ochrony prawnej od hejtu w internecie.

W szkołach co roku dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków z udziałem dzieci. Z badania ARC Rynek i Opinia dla UNIQA Polska wynika, że na ubezpieczenia szkolne swoich pociech decyduje się już się 85 proc. rodziców.

Ubezpieczyciele rozszerzają swoje oferty o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest przypadek zachorowania na covid-19. Jednak nowością, na którą warto zwrócić uwagę, jest także ubezpieczenie od hejtu w internecie, które obejmuje m.in. pomoc prawną i psychologiczną dla dziecka.

– To ubezpieczenie, które zapewnia nam pomoc w razie naruszenia dobrego imienia lub prawa do prywatności dziecka w obszarze internetu, przede wszystkim w mediach społecznościowych. Jeżeli ktoś udostępni informację, komentarz, zdjęcie, które narusza dobro naszego dziecka, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty pomocy prawnej. Zapewnia pomoc specjalisty IT, którego zadaniem będzie zablokowanie lub usunięcie treści z internetu. W ubiegłym roku rozszerzyliśmy zakres tego ubezpieczenia o pomoc psychologiczną – mówi agencji Newseria Biznes Jacek Rink menedżer zespołu rozwoju produktów i badania rynku UNIQA.

Język nienawiści coraz częściej ze szkolnych korytarzy przenosi się do komunikatorów. W końcu podczas pandemii uczniowie nie chodzili do placówek, a naukę odbywali z domów. To właśnie w związku z rosnącym ryzykiem cyberzagrożeń część rodziców decyduje się na ubezpieczenie ochrony prawnej od hejtu w internecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)