uBlock trafił do Microsoft Store. Wydajne blokowanie reklam także na Edge

uBlock trafił do Microsoft Store. Wydajne blokowanie reklam także na Edge

uBlock trafił do Microsoft Store. Wydajne blokowanie reklam także na Edge
Mariusz Błoński
12.12.2016 11:50, aktualizacja: 12.12.2016 21:57

uBlock Origin for Edge, opensource'owa alternatywa dla AdBlocka, trafił do Microsoft Store. Wcześniej ten bloker reklam dla przeglądarki Edge był dostępny tylko na GitHubie, a jeśli ktoś chciał z niego skorzystać musiał się sporo napocić nad ręczną instalacją aktualizacji i ciągłym uruchamianiem rozszerzenia. W pewnym momencie z autorem wersji uBlocka dla Edge, Nikiem Rollsem, skontaktowali się przedstawiciele Microsoftu i zaproponowali pomoc przy doszlifowaniu programu oraz umieszczenie go w oficjalnym sklepie.

Od dwóch dni z zainstalowaniem oprogramowania powinien więc poradzić sobie każdy. Wystarczy kilka kliknięć w Sklepie i gotowe. uBlock Origin chwalony jest przez użytkowników przede wszystkim za to, że nie obciąża pamięci i procesora w tak dużym stopniu, jak produkty konkurencji. Niektórzy wprost piszą, że to najlepszy adblocker.

350192149582866369

Nik Rolls podziękował programistom Microsoftu za pomoc przy przyspieszeniu prac nad oprogramowaniem i rozwiązaniu problemów, z którymi nie mógł sobie poradzić. Programista przyznaje, że nie wszystko działa jeszcze tak, jak powinno, ale wciąż pracuje nad poprawieniem niedociągnięć i zaprasza innych do pomocy. W tej chwili wyszukiwarka na stronie Microsoft Store nie wyświetla uBlock Origin, do aplikacji można się dostać klikając na odnośnik.

Swoją drogą optymizmem napawa fakt, że wielki koncern zechciał wyciągnąć pomocną dłoń do skromnego programisty i w ten sposób ułatwić życie użytkownikom swojego oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)