Ubuntu 20.04 i problemy z instalacją snapów: "Nawet Microsoft Store jest bardziej przyzwoity"

Użytkownicy Ubuntu 20.04 skarżą się na problemy, fot. materiały prasowe
Użytkownicy Ubuntu 20.04 skarżą się na problemy, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek

12.05.2020 13:03

Użytkownicy Linuksa Ubuntu 20.04 skarżą się na problemy z instalacją snapów. Po aktualizacji kłopotem ma być między innymi brak informacji o postępie instalacji i komunikaty o błędach, jeśli użytkownik zdecyduje się nieświadomie uruchomić program przed ukończeniem jego wgrywania.

Na problemy zwrocił uwagę serwis Softpedia, bazując na rozbudowanym wątku na reddicie. Korzystający z Ubuntu krytykują system w kontekście sklepu z aplikacjami pisząc wprost, że w poprzednich wersjach wszystko działało dużo lepiej. Teraz problemem jest nie tylko instalacja wybranych pakietów, ale także ich wyszukiwanie i brak konsekwencji – nie wszyscy korzystający mają dokładnie takie same spostrzeżenia.

Niektórzy sięgają po pomocne słowa i piszą wprost, że "nawet Microsoft Store działa bardziej przyzwoicie", a jak wiadomo – tutaj również zdarzają się wpadki. Wielu użytkowników Ubuntu 20.04 w efekcie zdecydowało się odinstalować sklep z systemu poleceniem sudo snap remove snap-store, by instalować paczki we własnym zakresie, z czym nie ma żadnego problemu.

Do problemów z instalacją i wyszukiwaniem należy także dodać kłopot samego uruchamiania sklepu. Jeden z użytkowników opisuje, że mimo dwukrotnej reinstalacji systemu, nie udało mu się włączyć aplikacji. Wszyscy podkreślają natomiast, że poza problematycznym sklepem i innymi drobiazgami, Ubuntu 20.04 jest świetnym wydaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)