AndroidPersonalizacjaLauncheryUbuntu Launcher
Ubuntu Launcher ikona

Ubuntu Launcher0.5.12

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ubuntu Launcher to program uruchamiający dla Androida, którego głównym zadaniem jest przybliżenie użytkownikowi interfejsu Unity tworzonego z myślą o mobilnej wersji systemu Ubuntu. Zawiera on pasek z listą ulubionych programów, a także dedykowaną wyszukiwarkę. Posiada ponadto kilka opcji konfiguracyjnych.

Program uruchamiający Unity Launucher może służyć jako główna aplikacja do zarządzania programami na telefonie. Ekran wzorowany na interfejsie znanym z systemu Ubuntu nie pozwala na używanie widgetów, ani ikon programów na pulpicie. Zamiast tego stosowany jest dash – menu ze wszystkimi aplikacjami, które zawiera również ich wyszukiwarkę (na szczęście nie wzorowano się na Ubuntu na tyle dokładnie, aby przenosić reklamy Amazonu). Aby uzyskać szybki dostęp do wybranych aplikacji, użytkownik może przenieść je na panel boczny, również wzorowany na tym znanym z Unity. Panel może być wysuwany z boku w trakcie pracy z zupełnie innymi aplikacjami. Na tym funkcjonalność launchera się kończy, jak widać, jest on bardzo prosty, co dla niektórych będzie stanowiło zaletę, dla innych zaś wadę.

Domyślnie aplikacja wygląda dosyć kiepsko na ekranach o wysokiej rozdzielczości i dużej gęstości pikseli np. 5-calowych ekranach z rozdzielczością Full HD. Na takich ustawieniach cierpią domyślne ikony. Na szczęście możliwe jest skonfigurowanie dodatkowych ustawień, w których użytkownik ustala szerokość paska z ulubionymi ikonami, poziom przezroczystości pod nimi, a także wyświetlanie górnego panelu. Aplikacja jest udostępniana za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentRobin Jacobs
Liczba pobrań572
Data aktualizacji2 lis 2014
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Ubuntu Launcher ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)