Ubuntu Launcher pozwala przenieść interfejs Unity na Androida

Ubuntu Launcher pozwala przenieść interfejs Unity na Androida

Ubuntu Launcher pozwala przenieść interfejs Unity na Androida
Redakcja
04.09.2014 15:08

Canonical intensywnie rozwija swój interfejs graficzny Unity 8 i serwer wyświetlania Mir, także z myślą o platformach mobilnych. Póki co Ubuntu Phone jest dostępne tylko dla niektórych wybranych urządzeniach, ale otwartość Androida pozwala na zapoznanie się z jego głównym elementem: pulpitem, panelem ulubionych aplikacji i dashem. W sklepie Google Play znajdziemy bowiem zmodyfikowany, nieoficjalny launcher, który pozwala nam na taki zabieg.

Obraz

Program uruchamiający Unity Launucher może służyć jako główna aplikacja do zarządzania programami na telefonie. Ekran wzorowany na interfejsie znanym z systemu Ubuntu nie pozwala na używanie widgetów, ani ikon programów na pulpicie. Zamiast tego stosowany jest dash – menu ze wszystkimi aplikacjami, które zawiera również ich wyszukiwarkę (na szczęście nie wzorowano się na Ubuntu na tyle dokładnie, aby przenosić reklamy Amazonu). Aby uzyskać szybki dostęp do wybranych aplikacji, użytkownik może przenieść je na panel boczny, również wzorowany na tym znanym z Unity. Panel może być wysuwany z boku w trakcie pracy z zupełnie innymi aplikacjami. Na tym funkcjonalność launchera się kończy, jak widać, jest on bardzo prosty, co dla niektórych będzie stanowiło zaletę, dla innych zaś wadę.

Domyślnie aplikacja wygląda dosyć kiepsko na ekranach o wysokiej rozdzielczości i dużej gęstości pikseli np. 5-calowych ekranach z rozdzielczością Full HD. Na takich ustawieniach cierpią domyślne ikony. Na szczęście możliwe jest skonfigurowanie dodatkowych ustawień, w których użytkownik ustala szerokość paska z ulubionymi ikonami, poziom przezroczystości pod nimi, a także wyświetlanie górnego panelu. Aplikacja jest udostępniana za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim. Do działania wymaga Androida w wersji 2.2 lub wyższej, grono odbiorców jest więc naprawdę spore.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)