Ubuntu One dla systemu Windows w wersji testowej

Ubuntu One dla systemu Windows w wersji testowej

19.11.2010 13:55

Rozpoczęły testy usługi Ubuntu One dla systemu Windows. To kolejny krok w stronę rozpowszechnienia platformy umożliwiającej przechowywanie plików w chmurze obliczeniowej.

Na stronach Ubuntu One pojawiły się informacje na temat wprowadzenia tej usługi dla systemu Windows. Obecnie trwają testy wersji beta, do których można zgłaszać swój udział. Po zakończeniu testów klient Ubuntu One zostanie udostępniony szerszej publiczności. Celem wprowadzenia usługi dla Windowsa jest, jak napisał Cristian Parrino z Canonicala, umożliwienie lepszego do niej dostępu. Spora część użytkowników Ubuntu korzysta również z Windowsa (na przykład w pracy). Dzięki nowej usłudze będą mogli w prosty sposób synchronizować ustawienia i uzyskiwać szybki dostęp do ważnych plików.

Ubuntu One umożliwi synchronizację plików, kontaktów, zakładek i notatek. Trwają też zaawansowane prace nad możliwością przesyłania muzyki na smartfony (Android i iOS). Stabilna wersja usługi dla systemu Windows pojawi się zapewne w kwietniu przyszłego roku razem z Ubuntu 11.04. Ubuntu One wprowadzony został natomiast w Ubuntu 10.10 w październiku tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)