Uciekinierzy z Androida to nawet 20% osób kupujących iPhone'y

Strona głównaUciekinierzy z Androida to nawet 20% osób kupujących iPhone'y
26.06.2018 22:17
Apple Music na smartfonie Samsunga z depositphotos.com
Apple Music na smartfonie Samsunga z depositphotos.com

Według danych opublikowanych przez CIRP użytkownicy smartfonów z Androidem stanowili 15-20% wszystkich osób, które zdecydowały się ostatnio na zakup iPhone’a. Dowiedzieliśmy się również, jakie modele cieszyły się największą popularnością.

bELcePud

Dane obejmują okres 6 miesięcy, który został zakończony 31 marca 2018 roku. Na listę możliwych zakupów załapały się więc najnowsze iPhone’y, w tym jubileuszowy model X. To jednak nie drogi iPhone X był najczęściej wybierany. Byli użytkownicy Androida najczęściej sięgają po iPhone’a 8 i 8 Plus (40% wszystkich iPhone’ów w tej grupie klientów).

Następna pozycja należy do iPhone’a 7 i 7 Plus, które razem osiągnęły wynik na poziomie 25%. Na trzecim miejscu znalazły się modele 6 i 6 Plus, które zdobyły około 12% wśród uciekinierów z Androida. iPhone X dobrym wynikiem może natomiast pochwalić się wśród osób, które już wcześniej miały smartfon Apple. Chociaż ta grupa również najczęściej sięgała po model 8 i 8 Plus.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

Byli użytkownicy Androida częściej od właścicieli iPhone’ów wybierają model Plus, który posiada większy 5,5-calowy ekran. Łącznie 39% uciekinierów wybrało wersję Plus. W przypadku iOS wynik ten wynosił 29%. Mike Levin, współzałożyciel CIRP, zauważa, że wynika to z większych ekranów stosowanych w urządzeniach z Androidem, wśród których nawet niedrogie modele często oferowane są z 5,5-calowym wyświetlaczem. Użytkownicy są więc przyzwyczajeni do dużych smartfonów.

bELcePuf

Opublikowany nowy raport skupia się wyłącznie do sprzedanych iPhone’ach. Dotyczy on rynku amerykańskiego, co może mieć wpływ na większą popularności sprzętu z logo Apple. Warto więc przypomnieć poprzedni raport CIRP, który przedstawiał dane dotyczące lojalności. Wynika z nich, że to jednak właściciele smartfonów z Androidem częściej pozostają przy używanej platformie.

Patrząc na nieoficjalne ceny tegorocznych iPhone’ów, można obstawić, że największą popularnością będzie mógł pochwalić się najtańszy z nich. Prawdopodobnie to również on bardziej zainteresuje obecnych użytkowników Androida. Jego cena ma wynosić 699-769 dolarów. Z kolei bezpośredni następca iPhone’a X ma zostać wyceniony na minimum 799 dolarów (jubileuszowy model kosztował w dniu premiery 999 dolarów). Natomiast iPhone X Plus będzie sprzedawany za 999 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELcePvb