Uciekinierzy z Androida to nawet 20% osób kupujących iPhone'y

Uciekinierzy z Androida to nawet 20% osób kupujących iPhone'y

Apple Music na smartfonie Samsunga z depositphotos.com
Apple Music na smartfonie Samsunga z depositphotos.com
26.06.2018 22:17

Według danych opublikowanych przez CIRP użytkownicy smartfonów z Androidem stanowili 15-20% wszystkich osób, które zdecydowały się ostatnio na zakup iPhone’a. Dowiedzieliśmy się również, jakie modele cieszyły się największą popularnością.

Dane obejmują okres 6 miesięcy, który został zakończony 31 marca 2018 roku. Na listę możliwych zakupów załapały się więc najnowsze iPhone’y, w tym jubileuszowy model X. To jednak nie drogi iPhone X był najczęściej wybierany. Byli użytkownicy Androida najczęściej sięgają po iPhone’a 8 i 8 Plus (40% wszystkich iPhone’ów w tej grupie klientów).

Następna pozycja należy do iPhone’a 7 i 7 Plus, które razem osiągnęły wynik na poziomie 25%. Na trzecim miejscu znalazły się modele 6 i 6 Plus, które zdobyły około 12% wśród uciekinierów z Androida. iPhone X dobrym wynikiem może natomiast pochwalić się wśród osób, które już wcześniej miały smartfon Apple. Chociaż ta grupa również najczęściej sięgała po model 8 i 8 Plus.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

Byli użytkownicy Androida częściej od właścicieli iPhone’ów wybierają model Plus, który posiada większy 5,5-calowy ekran. Łącznie 39% uciekinierów wybrało wersję Plus. W przypadku iOS wynik ten wynosił 29%. Mike Levin, współzałożyciel CIRP, zauważa, że wynika to z większych ekranów stosowanych w urządzeniach z Androidem, wśród których nawet niedrogie modele często oferowane są z 5,5-calowym wyświetlaczem. Użytkownicy są więc przyzwyczajeni do dużych smartfonów.

Opublikowany nowy raport skupia się wyłącznie do sprzedanych iPhone’ach. Dotyczy on rynku amerykańskiego, co może mieć wpływ na większą popularności sprzętu z logo Apple. Warto więc przypomnieć poprzedni raport CIRP, który przedstawiał dane dotyczące lojalności. Wynika z nich, że to jednak właściciele smartfonów z Androidem częściej pozostają przy używanej platformie.

Patrząc na nieoficjalne ceny tegorocznych iPhone’ów, można obstawić, że największą popularnością będzie mógł pochwalić się najtańszy z nich. Prawdopodobnie to również on bardziej zainteresuje obecnych użytkowników Androida. Jego cena ma wynosić 699-769 dolarów. Z kolei bezpośredni następca iPhone’a X ma zostać wyceniony na minimum 799 dolarów (jubileuszowy model kosztował w dniu premiery 999 dolarów). Natomiast iPhone X Plus będzie sprzedawany za 999 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)