UE zorganizowała galę w metaverse za blisko 2 mln zł. Pojawiło się sześć osób

UE zorganizowała galę w metaverse za blisko 2 mln zł. Pojawiło się sześć osób

UE zorganizowała imprezę w metaverse
UE zorganizowała imprezę w metaverse
Źródło zdjęć: © Global Gateway
Konrad Siwik
06.12.2022 10:02, aktualizacja: 06.12.2022 12:42

Wyobraź sobie, że zorganizowałeś imprezę, na którą nikt nie przyszedł. To koszmar każdego gospodarza – tym bardziej, jeśli koszt organizacji pochłonął sporą ilość pieniędzy. Z taką sytuacją spotkała się Unia Europejska, która wydała na imprezę w metaverse 387 tys. euro. Problem w tym, że pojawiło się na niej tylko sześć osób.

Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej zorganizował imprezę w metaverse, aby spróbować zwiększyć świadomość młodszych odbiorców na temat wykonywanych przez niego prac. Wydarzenie nie cieszyło się jednak zbyt dużym zainteresowaniem – według doniesień jednego z uczestników, na cyfrowej gali pojawiło się zaledwie sześć osób – zauważa serwis Euronews.

Tymczasem postawienie wirtualnej przestrzeni, która miała przyciągnąć młodych odbiorców, nie było tanie. Komisja Europejska wydała 387 tys. euro (ok. 1,8 mln zł) na swoją platformę metaverse, zaprojektowaną w celu promowania unijnej inicjatywy Global Gateway, która ma nadzieję zainwestować aż 300 miliardów euro w budowę nowej infrastruktury w różnych krajach.

Jednym z uczestników, który pojawił się na tej zapowiadanej jako "gala" imprezie, był Vince Chadwick, dziennikarz serwisu Devex – czym pochwalił się na Twitterze. "Jestem tutaj na 'galowym' koncercie w metaverse departamentu pomocy zagranicznej UE za 387 tys. euro. Po początkowych niezręcznych pogawędkach z mniej więcej pięcioma innymi ludźmi, którzy się pojawili, jestem sam" – relacjonował Chadwick.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Metaverse Global Gateway

Metaverse Global Gateway wystartowało w połowie października z zamiarem stania się "wspólną przestrzenią cyfrową", w której uczestnicy pod postacią szczupłych, antropomorficznych balonów mogą się spotkać i "zastanowić się nad globalnymi problemami, aby dokonać zmian dla naszej wspólnej przyszłości" – podaje EU International Partnerships na Twitterze.

Rzecznik UE przekazał serwisowi Devex, że docelową grupą odbiorców projektu metaverse Global Gateway są osoby w wieku 18-35 lat, "które identyfikują się jako neutralne wobec UE i nie są szczególnie zaangażowane w kwestie polityczne". Ostatecznie celem jest przyciągnięcie tych młodych ludzi poprzez media społecznościowe i "zachęcenie ich do zaangażowania" oraz "zwiększenie świadomości tego, co UE robi na arenie światowej".

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)