Ukraść iPhone’a będzie trudniej – lokalizacja możliwa nawet po wyłączeniu

Ukraść iPhone’a będzie trudniej – lokalizacja możliwa nawet po wyłączeniu

Ukraść iPhone’a będzie trudniej – lokalizacja możliwa nawet po wyłączeniu
07.11.2016 14:01, aktualizacja: 09.11.2016 11:18

Szansa na odzyskanie skradzionych lub zgubionych iPhone’ów może znacząco wzrosnąć. United States Patent and Trademark Office przyznało Apple patent opisujący nową metodę określania lokalizacji iPhone’a, która zadziała także wtedy, gdy urządzenie zostanie wyłączone.

Smartfony Apple posiadają funkcję Find My iPhone. To dzięki niej możemy zlokalizować zgubionego lub skradzionego smartfona, o ile oczywiście jest on włączony i wcześniej zdecydowaliśmy się na korzystanie z tej funkcji. Złodziej może jednak łatwo się zabezpieczyć – wystarczy wyłączyć iPhone’a i usunąć z niego kartę SIM. Usprawniona funkcja Find My iPhone ma to zmienić.

Z dokumentów zwartych w złożonym w maju 2016 roku patencie Apple, dowiemy się o możliwości znalezienia iPhone’a nawet gdyby został wyłączony. Miałby on cyklicznie wychodzić ze stanu wyłączenia i wysyłać dane ze swoją lokalizacją. Okresowo zasilane byłyby odpowiednie elementy iPhone’a, które odpowiadałyby za określenie położenia i wysłanie zebranych danych.

Obraz

Nie wiemy, czy funkcja będzie działać na iPadach i MacBookach łączących się z siecią wyłącznie za pomocą Wi-Fi. Oba urządzenie nie są w stanie wysłać danych o swojej lokalizacji, chyba, że są połączone ze znaną im siecią bezprzewodową.

Ktoś zaraz uzna, że głównym celem Apple jest lokalizacja użytkownika, nawet gdy wyłączy urządzenie. Należy jednak pamiętać, że po pierwsze, musimy wyrazić zgodę na korzystanie z Find My iPhone. Po drugie, użytkownicy często udostępniają swoją lokalizację by otrzymać lepsze funkcjonowanie usług Apple czy zainstalowanych aplikacji firm trzecich, chociażby Google. Po trzecie i co najważniejsze, otrzymamy usprawnioną metodę znalezienia drogiego sprzętu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)