Ukryta funkcja w smartfonie. Potrząśnij i zobacz, co się stanie

Ukryta funkcja w smartfonie. Potrząśnij i zobacz, co się stanie

Ukryta funkcja w smartfonie, zdjęcie ilustracyjne (Photo by Mauricio Santana/Getty Images)
Ukryta funkcja w smartfonie, zdjęcie ilustracyjne (Photo by Mauricio Santana/Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | Mauricio Santana
Adam Gaafar
22.07.2023 14:41

Rynek smartfonów jest nieustannie zalewany nowymi modelami i aktualizacjami systemów. Producenci tych urządzeń prześcigają się w urozmaicaniu funkcji, które mają na celu ułatwienie korzystania z telefonu. Często jednak zdarza się, że niektóre z tych funkcji są tak "ukryte", że niewielu użytkowników jest świadomych ich istnienia.

Jednym z przykładów takiej "ukrytej funkcji" jest potrząśnięcie iPhone'em. Firma Apple, znana z dbałości o szczegóły i innowacyjności, przygotowała dla swoich klientów ciekawą opcję.

Okazuje się, że iPhone'y reagują nie tylko na dotyk ekranu, ale także na ruch. Gdy użytkownik pisze na smartfonie, może nim potrząsnąć. Co się stanie, gdy potrząśniesz iPhone'em? Na ekranie nagle pojawi się komunikat, który zapyta użytkownika, czy chce cofnąć wpisywanie danej frazy. Ostateczna decyzja musi jednak zostać podjęta tradycyjnym kliknięciem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z drugiej strony, kwestia telefonów z systemem Android jest nieco bardziej skomplikowana. W przypadku tych urządzeń, funkcje związane z potrząsaniem telefonem zależą od producenta urządzenia. Na przykład, w smartfonach od Motoroli, potrząsanie wpływa na obsługę latarki i uruchamianie aparatu fotograficznego.

Osoby, które nie posiadają telefonu reagującego na ruch mają jednak pewną alternatywę. Jest nią skorzystanie z dedykowanej aplikacji Shake Me.

Warto zauważyć, że z potrząsania telefonem korzystają niekiedy same aplikacje. Ruch urządzeniem jest popularnym sposobem zgłaszania błędów w takich aplikacjach jak Microsoft Office, Facebook czy Google Maps. Niedawno, podążając za tym trendem, dołączył do nich również Instagram.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)