Sklep Google Play z nową funkcją. Pokaże różne wersje aplikacji

Sklep Gogle Play
Sklep Gogle Play
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

21.07.2023 07:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sklep Google Play testuje nową funkcję. Pomoże ona użytkownikom, którzy korzystają z aplikacji na różnych urządzeniach. Od teraz w sklepie Play będzie można sprawdzić, jak wygląda nie tylko na smartfonie, ale też na innym sprzęcie.

W sklepie Google Play testowana jest nowa funkcja. Skierowana jest ona do tych użytkowników, którzy korzystają nie tylko ze smartfona, ale też z innego rodzaju urządzeń. Dzięki niej możliwy jest podgląd tego, jak aplikacja prezentuje się na tabletach, smartwatchach, telewizorach czy chromebookach.

Nowe funkcje wpłyną też na wyświetlane w sklepie Play wyniki. Jak podaje serwis Phone Arena, recenzje i liczba gwiazdek, stanowiąca ocenę aplikacji, będą różne, dla różnych typów urządzenia. Umożliwi to pozyskiwanie bardziej precyzyjnych informacji na temat jakości danego oprogramowania na określonym sprzęcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Możliwość łatwego sortowania opinii o aplikacjach według urządzenia wydaje się być funkcją bardzo przydatną w czasie, gdy mamy do dyspozycji tak wiele rodzajów urządzeń z systemem Android. W końcu korzystanie z aplikacji może wyglądać inaczej w przypadku smartwatcha i inaczej w przypadku tabletu czy telewizora.

Testowane funkcje związane z korzystaniem z różnego rodzaju urządzeń dotyczą też samej instalacji aplikacji. Po wciśnięciu strzałki po prawej stronie przycisku "Zainstaluj" w sklepie Play możliwe będzie wybranie więcej niż jednego urządzenia, na którym aplikacja będzie zainstalowana w tym samym czasie.

Zmiany w sklepie Google Play nie zostały jeszcze wdrożone dla wszystkich użytkowników. Część z nich może już jednak korzystać z nowej funkcji, co pozwala zakładać, że niebawem funkcja będzie szeroko dostępna. Nigdy nie można mieć jednak pewności, czy zmiany zostaną wdrożone do oficjalnej wersji aplikacji i trafią do wszystkich użytkowników, czy jednak Google się z nich wycofa.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)