Ukryta nowość w testowym Windows 10 – wyszukiwarka na ekranie blokady

Ukryta nowość w testowym Windows 10 – wyszukiwarka na ekranie blokady

W testowym Windows 10 odkryto ukrytą funkcję, fot. materiały prasowe
W testowym Windows 10 odkryto ukrytą funkcję, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
04.07.2019 15:36

Testerzy Windows 10 mogą już pobierać kompilację 18932, czyli kolejną wersję testową wydania 20H1, które przygotowywane jest już na przyszły rok. Prócz zapowiadanych nowości, w systemie znaleziono jednak także ukrytą nowość – opcję korzystania z wyszukiwarki Bing już na ekranie blokady.

Na możliwość włączenia takiej opcji zwrócono uwagę na Twitterze. Okienko wyszukiwania dostępne przed zalogowaniem nie jest jednak dostępne dla każdego. Aby się pokazało, należy je aktywować przy użyciu zewnętrznego narzędzia, na przykład programu Mach2 dostępnego w naszym katalogu. Opcja nosi nazwę "BingSearchLockscreen" i oznaczono ją identyfikatorem 17917466.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, czy okienko wyszukiwania na ekranie blokady okaże się przydatne. Sami komentujący to znalezisko, w tym Albacore na Twitterze, zwracają uwagę, że nie są pewni, dlaczego mieliby chcieć korzystać z takiego rozwiązania.

Windows 10 20H1 to aktualizacja systemu przygotowywana na wiosnę 2020 roku. Microsoft niedawno zmienił podejście do wydawania aktualizacji, w efekcie czego "jesienna aktualizacja" systemu będzie tylko dużym zbiorem poprawek. Prawdziwym nowości możemy się spodziewać dopiero na wiosnę przyszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)