Ulepszenia w usługach Google'a według innych

21.05.2012 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy w usługach Google'a czegoś brakuje? Nie ulega wątpliwości, że tak. Kalendarz mógłby być czytelniejszy, interfejs Czytnika bardziej intuicyjny, nawigacja z użyciem Map prostsza, Gmail mógłby lepiej porządkować pocztę… jest mnóstwo miejsc, gdzie jeszcze można wprowadzić ulepszenia. Na kilka z nich zwróciła uwagę grupa specjalistów w dziedzinie ilustracji, projektowania, dźwięku i wideo z Moloko Production. Wizję zmian, które proponują w ramach akcji Google New Features, prezentują w utrzymanym w stylu Google'a filmie. Jako osoby, które na co dzień muszą konfrontować swoje projekty z wizjami klientów, postanowili nie starać się opisać zmian, a dostarczyć gotową wizualizację — i bardzo dobrze, bo zrozumienie wymagań klienta często graniczy z cudem.

Osoby biorące udział w inicjatywie przyznają, że Google zapewnia im aplikacje potrzebne do zarządzania czasem, bez których praca w nieregulowanych godzinach i nierzadko w podróży byłaby niewykonalna. Jednak z aplikacjami webowymi Google'a, ich zdaniem, można pracować wydajniej i wykonywać czynności jeszcze mniejszą liczbą kliknięć. Jednocześnie inicjatorzy akcji podkreślają, że proponowane przez nich zmiany nie wymagają gruntownych zmian w fundamentach działających obecnie aplikacji i powinny być łatwe do wprowadzenia. Zmiany są oczywiste, ale jednak przydatne — od możliwości zapisania kilkudniowego wydarzenia w domyślnym widoku tygodnia do automatycznego wyznaczania trasy między miejscami, w których mamy zaplanowane punkty agendy na dany dzień.

Inicjatorzy akcji są otwarci na dalsze sugestie i krytykę, ale przede wszystkim interesują ich pomysły na dalsze ulepszenia w książce adresowej i kalendarzu Google'a. Nie wiadomo jednak, co o tych pomysłach myśli sam Google i czy nie obrazi się za końcówkę filmu, w której głos udający lektora Google'a mówi: „Czy zastanawiałeś się kiedyś gdzie spędzają czas Twoi znajomi? My też.”

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)