Ulepszone Office.com – Microsoft przemyślał interfejs na nowo

Ulepszone Office.com – Microsoft przemyślał interfejs na nowo29.12.2016 12:45
Ulepszone Office.com – Microsoft przemyślał interfejs na nowo

Office.com – webowa odmiana Office 365 właśnie doczekał się aktualizacji, która choć nie przynosi rewolucyjnych zmian, jest największym zestawem modyfikacji od początku działania platformy. Co więcej, zmiany nie są bezpośrednio związane z nowościami, jakie przyniosła do Office 365 grudniowa aktualizacja, o której niedawno wspominaliśmy. Tutaj nowości dotyczą przede wszystkim funkcjonalności interfejsu.

Modyfikacje można zauważyć już na stronie głównej. Skróty do aplikacji, z których korzystamy najrzadziej zostały zmniejszone, tak by duże kafle dawały szybki dostęp do tych programów, na których rzeczywiście nam zależy. Pojawiło się także okienko wyszukiwarki, dzięki której łatwiej znajdziemy interesujący dokument, bez względu na aplikację Office’a, z której pochodzi.

350192790472517569

Zmodernizowany został także podgląd ostatnio używanych dokumentów. Listę można teraz zawęzić, aby pokazywała tylko pliki danego typu, np. jedynie prezentacje PowerPointa lub arkusze Excela. Jeśli zależy nam na szybkim dostępie do konkretnych plików, będzie je można do wspomnianej listy przypiąć, aby pojawiały się tam niezależnie od daty ostatniej modyfikacji.

350192790472648641

Na koniec Microsoft postanowił ułatwić zarządzanie zadaniami: synchronizują się one z Outlookiem, a bezpośrednio w Office.com można je modyfikować. Pojawił się także nowy podgląd nadchodzących zdarzeń z kalendarza, z poziomu którego możliwe jest bezpośrednie wywołanie odpowiedniej rozmowy lub konferencji z wykorzystaniem komunikatora Skype.

350192790472779713

Wszystkie opisane nowości są już teraz wdrażane, ale nie będą dostępne dla każdego od razu. Aktualizacja obejmie wszystkich użytkowników i tym samym zakończy się w pierwszej części nadchodzącego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)