Ulga internetowa także z ekofakturą

Wojciech Cybulski

06.04.2011 02:10, aktual.: 06.04.2011 10:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że zgodnie z nowymi wytycznymi Ministerstwa Finansów z ulgi internetowej za rok 2010 można skorzystać także na podstawie ekofaktury, czyli elektronicznego obrazu faktury.

Do 2 maja każdy z nas musi rozliczyć się z fiskusem. Warto przy tej okazji skorzystać z ulgi internetowej, dzięki której możemy odliczyć 760 zł wydane na usługi dostępu do Internetu w domu. Do udokumentowania naszych wydatków na dostęp do Sieci potrzebujemy faktury - zgodnie z wcześniejszymi informacjami Urząd Skarbowy uznawał za takowe faktury papierowe, faktury elektroniczne z bezpiecznym podpisem elektronicznym i faktury przesłane w ramach systemu EDI. Ulgi nie można było natomiast rozliczyć przy użyciu ekofaktury, czyli elektronicznego obrazu faktury takiego jak pozbawiony zabezpieczeń plik PDF. Ministerstwo Finansów poszło jednak na rękę podatnikom i ponformowało, że Urzędy Skarbowe przy rozliczaniu ulgi internetowej będą honorować także ekofaktury. Powinno to zdecydowanie uprościć rozliczenie z fiskusem osobom, które zrezygnowały z papierowych faktur właśnie na rzecz ekofaktur.

Przypominamy również, że przy rozliczaniu się z podatku można korzystać ze specjalnych aplikacji, które przyspieszają i ułatwiają wypełnianie PIT-ów. Znajdziecie je w naszej bazie, w dziale PROGRAMY -> Dom -> Rozliczenia podatkowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)