Uniwersytet w Pekinie partnerem W3C

Uniwersytet w Pekinie partnerem W3C

21.01.2013 14:59

W3C ogłosiło nawiązanie współpracy z Beihang University w Pekinie. Na jego mocy chińska uczelnia będzie gospodarzem działań konsorcjum i głównym promotorem standardów wśród firm operujących na polu technologii, indywidualnych deweloperów i instytucji badawczych. Jest to szczególnie ważne w tym kraju, gdyż Chiny stanowią najszybciej rozrastający się obecnie rynek usług internetowych.

Obraz

Współpraca Konsorcjum i Beihang University będzie prawdopodobnie przypominać działania na japońskim Uniwersytecie Keiō. Dzięki działaniom na tej uczelni W3C udało się zbudować dobre relacje między innymi z Sony, dzięki czemu firma miała znaczący udział w tworzeniu specyfikacji dotyczących filmów w HTML5, jak Encrypted Media Extensions i Media Source Extensions. NHK i inni nadawcy telewizyjni również za pośrednictwem Uniwersytetu Keiō nawiązali współpracę z Konsorcjum. Często zdarza się, że firmy przedstawiają swoje plany i poddają pomysły pod dyskusję. Podobnie działa MIT i ERCIM.

W Chinach W3C chce dotrzeć do podmiotów, które inaczej nie byłyby zainteresowane standardami lub mogłyby nie wiedzieć jak współpracę zacząć. Pekiński uniwersytet ma już silnych partnerów w osobach Huawei, który aktywnie działa na polu rozwijania otwartych standardów, Baidu i China Unicom — pierwszego pełnoprawnego członka W3C z Chin.

Nie da się również ukryć, że niektórzy liczą na to, że promocja otwartych standardów pomoże zmienić mentalność Chińczyków i wpłynie na działania władz kraju. Może pozwoli to bardziej otworzyć Internet w tym kraju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)