Untold Games zapowiada Loading Human, przygodówkę stworzoną pod gogle VR

Untold Games zapowiada Loading Human, przygodówkę stworzoną pod gogle VR

Untold Games zapowiada Loading Human, przygodówkę stworzoną pod gogle VR
27.01.2014 16:34

W sumie zainteresowanie rozwiązaniami pokroju gogli Oculus Rift rośnie, ale mimo wszystko zapowiedzi projektów stworzonych z myślą o technologii VR ciągle dziwnie mało. Jasne, obiecuje nam się dodanie obsługi sprzętu do różnorakich gier FPP, lecz żeby przygotować coś faktycznie z myślą tylko o zapomnieniu się w wirtualnym świecie? Nic dziwnego więc, że mało znane studio Untold Games ujrzało swoją szansę, aby szybciutko zabłysnąć. Przygotowuje futurystyczną przygodówkę Loading Human.

LOADING HUMAN | ADVENTURE FOR THE OCULUS RIFT

Fabuła jest trochę zakręcona. Noblistka Michelle Gibson opracowała system, który ocalić miał jej męża André, cierpiącego na postępującą chorobę mózgu, poprzez przeniesienie jego wspomnień do ciała robota. Wiąże się to z przeżywaniem ich na nowo podczas transferu, jednak z uwagi na to, że błędne odtworzenie faktów może zwyczajnie zabić pacjenta, a ten nie wszystko pamięta, sama podpina się pod system, aby wspomóc ukochanego. Co dwa umysły to nie jeden, można by rzec, tylko kobieta miała swoje mroczne tajemnice... Co ciekawe, pomysł na grę wziął się od filmowca Flavio Parentiego.

Obraz

Zakładając na głowę zestaw Oculus Rift, a do sterowania używając Sixence STEM lub starszego rozwiązania Razer Hydra, po prostu wcielimy się w chorego, teoretycznie żyjącego własnym (wirtualnym) życiem. Świat zaprojektowano wokół gracza, starając się dawać mu tyle pozornie normalnych czynności do wykonania, by czuł się wolny w ramach prezentowanego scenariusza, a zarazem jednak pchał historię do przodu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)