Urządzenia z Chrome OS wracają do Polski! Do sprzedaży trafi tablet Acera

Urządzenia z Chrome OS wracają do Polski! Do sprzedaży trafi tablet Acera

Urządzenia z Chrome OS wracają do Polski! Do sprzedaży trafi tablet Acera
17.04.2018 16:10

Kiedy ostatnio widzieliście urządzenie z Chrome OS w oficjalnej polskiej dystrybucji? No właśnie, laptopy z Chrome OS zniknęły ze sklepowych półek. Sprzęt z systemem Google wraca jednak do Polski i to zainstalowany na naprawdę interesującym sprzęcie.

Chrome OS zaczyna zdobywać popularność w Stanach Zjednoczonych, mając obecnie 4,13% udziałów według danych StatCounter. Wynik ten ciągle rośnie, a niedrogie urządzenia z tym systemem coraz częściej znajdują zastosowanie chociażby w szkołach, zapewniając nauczycielom i uczniom bezpieczną i wygodną platformę.

Obraz

Niebawem również uczniowie i studenci w Polsce będą mogli sprawdzić zalety Chrome OS. Firma Acer oficjalnie poinformowała, że Chromebook Tab 10 pojawi się w Polsce. Może on okazać się bardzo dobrą alternatywą dla niedawno zaprezentowanego nowego iPada, którym Apple chce zainteresować szkoły. Acer jest jednak oferowany w niższej cenie, a wśród zalet należy wymienić dostęp do Google Play – sklepu z wieloma świetnymi i darmowymi aplikacjami na Androida.

Acer Chromebook Tab 10 został wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz wykonany w technologii QXGA IPS i rozdzielczości 2048×1536 pikseli. Sercem jest 6-rdzeniowy procesor Rockchip OP1 (2×Cortex-A72 + 4×Cortex-A53). Na pokładzie znalazło się również 4 GB RAM i 32 GB przestrzeni na dane użytkownika z opcją rozszerzenia z wykorzystaniem karty pamięci. Tablet wyposażony jest również w główną kamerę 5 MP i przednią kamerkę 2 MP.

Obraz

Urządzenie posiada moduł Bluetooth 4.1 oraz Wi-Fi 802.11 802.11 b/g/n/ac. Zastosowany akumulator zapewnia do 9 godzin pracy. Z kolei waga wynosząca 550 gramów nie powinna być odczuwalna podczas noszenia urządzenia w plecaku. Chromebook Tab 10 w Polsce pojawi się w maju, w cenie 1399 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)