USA domaga się ekstradycji załozyciela MegaUpload

05.03.2012 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BBC informuje, że Stany Zjednoczone zwróciły się do Nowej Zelandii z oficjalną prośbą o ekstradycję Kima Dotcoma i trzech innych członków zarządu MegaUpload.

Kim Dotcom przebywał w więzieniu od 20 stycznia. 22 lutego nowozelandzki sąd zwolnił Dotcoma za kaucją, mimo silnych protestów władz USA. Sąd uznał, że po zamrożeniu wszystkich kont i zatrzymaniu majątku, Dotcom nie będzie w stanie uciec z kraju, a właśnie to było główną obawą jego oskarżycieli. W międzyczasie, 17 lutego, Dotcomowi postawiono nowe zarzuty. Amerykańscy prokuratorzy oskarżają go więc o łamanie praw autorskich, co przyniosło właścicielom praw autorskich ponad 500 milionów dolarów strat, oraz oszustwa i pranie pieniędzy na wiele sposobów.

Dotcom powiedział nowozelandzkiemu 3 News, że nie jest „królem piratów”, a skala oskarżeń jest nieracjonalna. On tylko udostępnił użytkownikom miejsce i łącze, cała reszta to ich działalność.

Na razie Kim Dotcom porusza się z elektroniczną bransoletą. Posiedzenie w sprawie jego ekstradycji zostało zaplanowane na 20 sierpnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)