USB Kill 2.0 w sprzedaży. Ten pendrive usmaży 95% urządzeń z USB

USB Kill 2.0 w sprzedaży. Ten pendrive usmaży 95% urządzeń z USB

USB Kill 2.0 w sprzedaży. Ten pendrive usmaży 95% urządzeń z USB
09.09.2016 17:40, aktualizacja: 13.09.2016 10:55

Jeśli regularnie śledzicie wieści ze świata hardware, to prawdopodobnie słyszeliście o pendrive’ach mogących uszkodzić komputer. Nie chodzi o drobne uszkodzenia wywołane przez wadliwe egzemplarze, ale o usmażenie komputera przez specjalnie przygotowanego pendrive’a. Do sprzedaży trafiło właśnie nowe urządzenie tego rodzaju, podobno znacznie skuteczniejsze.

W Sieci pojawiały się już doniesienia o pendrive’ach mogących nieodwracalnie uszkodzić elektronikę w urządzeniu. Były to jednak głównie prototypy, które nie wyszyły spoza fazy testów i nie trafiły do sprzedaży. Firma z Hong-Kongu poszła krok dalej: rozpoczęła sprzedaż USB Kill 2.0, jak sama nazwa wskazuje – urządzenia, które zabija komputer po włożeniu go do portu USB.

Obraz

USB Kill 2.0 kosztuje 49,95 euro. Może posłużyć do uszkodzenia elektroniki nie tylko w komputerach, ale także w innym sprzęcie wyposażonym w USB, w tym również telewizora czy monitora. USB Kill 2.0 po podłączeniu do portu USB, szybko ładuje wbudowane kondensatory, by je następnie rozładować, uwalniając całą zgromadzoną energię. Cały proces ma trwać zaledwie chwilę, co umożliwia szybkie uszkodzenie komputera czy innego sprzętu.

USB Kill 2.0 Demonstration Video

USB Kill 2.0 podczas ataku korzysta z prądu o napięciu 200 woltów. Cykl ładowania i rozładowania powtarzany jest kilkukrotnie w czasie zaledwie sekundy, aż do momentu wyjęcia z portu USB. Mimo iż USB Kill 2.0 nie jest zaprojektowany do kasowania danych, to przy niektórych konfiguracjach dysków twardych może dojść do uszkodzenia kontrolera dysku.

Jak podaje producent – 95% urządzeń na rynku nie jest odporna na atak. Firma dodaje, że USB Kill 2.0 został stworzony wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ma on być wykorzystywany przez osoby, które muszą szybko uszkodzić swój sprzęt by wrażliwe dane nie wpadły w nieodpowiednie ręce. Oczywiście wierzmy, że tak będzie wykorzystywany…

USB Protection Shield
USB Protection Shield

Producent stworzył również USB Protection Shield, czyli jakby tarczę ochroną przed USB Kill 2.0. Za 13,95 euro otrzymamy ochronę przed atakami, a dodatkowo USB Protection Shield może posłużyć do testowania USB Kill 2.0, bez ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)