USB Killer zniszczy porty USB by chronić dane, rodzinę i firmę

USB Killer zniszczy porty USB by chronić dane, rodzinę i firmę

USB Killer zniszczy porty USB by chronić dane, rodzinę i firmę
09.11.2015 20:14

Na serwisie indiegogo.com rozpoczęła się zbiórka na ciekawe urządzenie, którego jedynym zadaniem jest uszkodzenie wszystkich portów USB w komputerze. Według twórców, ten nietypowy sprzęt pozwoli na ochronę naszych danych, które mogłoby być skopiowane z wykorzystaniem właśnie portu USB.

USB Killer wygląda jak zwykły pendrive, którego możemy podpiąć pod komputer chociażby w celu skopiowania danych. Na tym jednak podobieństwo się kończy. USB Killer po podłączeniu do komputera uszkadza dostępne porty USB. W rezultacie już żadne urządzenie podłączone z wykorzystaniem USB nie będzie działać. Ma to ochronić nasze dane, oczywiście dane zostaną ochronione tylko przed osobą, która chciałby uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem USB.

USB Killer Promo 1

Zbiórce pieniędzy na USB Killer towarzyszą dość ciekawe reklamy, które mogą co najwyżej wywołać uśmiech na twarzy. Równie interesujące jest jedno z głównych reklamujących haseł – „no USB Port – No Problem”. Według twórców USB Killer ma sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach, dzięki zniszczeniu portów USB ma chronić naszą rodzinę i naszą firmę. Mało tego, to niesamowite urządzenie ma sprawić, że świat stanie się lepszy. Podana została nawet przykładowa sytuacja, w której USB Killer ochroni nasze cenne dane przed przestępcą. Wyobraźcie sobie, że do waszego domu lub firmy ktoś się włamuje i szuka waszych ważnych prywatnych informacji. Włamywacz ten widząc nieszkodliwe wyglądającego pendrive’a z pewnością będzie chciał sprawić jakie dane się na nim znajdują, wówczas po podłączeniu USB Killer przestępca nie zobaczy nic, a dodatkowo zniszczy porty USB w komputerze.

Opisana sytuacja z pewnością jest dość niezwykła. Jeśli już do takiej by doszło, pozostałoby nam mieć nadzieję, że włamywacz na początku sięgnie właśnie pod USB Killer, a nie innego pendrive’a. Dodatkowo musimy liczyć, że włamywacz nie wpadnie na pomysł, aby wziąć własny nośnik danych i poszukać cennych informacji na dysku komputera. Dobrym wyjściem wydaje się być pozostawianie minimum jednej sztuki USB Killer przy komputerze i poukrywanie innych pendrive’ów, a i ważne by nie trzymać ważnych danych na dysku twardym komputera. Co najważniejsze, musimy być ostrożni by samemu nie podpiąć USB Killer.

USB Killer Promo 2

Jeśli widzicie potencjał w USB Killer i jesteście przekonani, że to urządzenie ochroni Wasze dane, to powinniście wspomóc twórców. Obecnie zebrano prawie 20% z oczekiwanych 10 tysięcy dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)