Uwaga na fałszywą aktualizację Flash Playera

Uwaga na fałszywą aktualizację Flash Playera

Uwaga na fałszywą aktualizację Flash Playera
Redakcja
22.01.2014 14:44

Technologia Adobe Flash jest ciągle bardzo popularna i pomimo rozpychającego się HTML5 nadal w wielu przypadkach stanowi rozwiązanie zarówno lepsze jak i wybierane ze względu na to, że jest ono sprawdzone. Niestety podobnie jak i Java, tak i Flash cechuje się także poważnym problemem z bezpieczeństwem co potwierdzającą łatane kolejne i kolejne luki podczas aktualizacji. Czasem dochodzi inny problem, o jednym z nich właśnie poinformowała firma Doctor Web tworząca oprogramowanie antywirusowe.

Obraz

Wśród osób tworzących złośliwe oprogramowanie nie brakuje takich, które chcą nakłonić użytkowników do określonych działań podszywając się pod zaufane organizacje. Wspomniana firma wykryła nową fałszywą aktualizację flasha, która powoduje wyświetlanie na komputerze użytkownika elementów reklamowych, oraz instalację niechcianego oprogramowania. Nowe zagrożenie otrzymało nazwę "Trojan.Zipvideom.1", na atak narażeni są użytkownicy przeglądarek Firefox oraz Chrome. Szkodliwe wtyczki oprócz wyświetlania treści reklamowych przynoszących zyski atakującym mogą także na popularnych witrynach takich jak Facebook czy Twitter wykonywać nieznany kod.

Jaki jest sposób, aby uniknąć tego typu zagrożeń? Najlepsze wyjście to pobieranie wszelkiego oprogramowanie tylko z zaufanych źródeł i witryn producentów lub sprawdzonych baz programów. Oczywiście i w takim przypadku istnieje ryzyko włamania na serwer producenta, lub też skierowanego w naszą osobę ataku typu MiM, niemniej i tak jest to rozwiązanie znacznie lepsze. Można oczekiwać, że w najbliższym czasie wszystkie popularne pakiety antywirusowe będą już wykrywały zagrożenie o którym mowa. Równocześnie w przypadku objawów infekcji zapraszamy do skorzystania z naszego forum internetowego, a także bezpłatnej pomocy technicznej Netfix w ramach których znaleźć możecie pomoc w znalezieniu i usunięciu szkodników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)