Uzależnieni od… dostępu do Wi-Fi

Uzależnieni od… dostępu do Wi‑Fi

17.05.2012 12:20

Ile może wytrzymać przeciętny użytkownik tabletu, smartfona lub laptopa bez dostępu do Wi-Fi? Okazuje się, że wcale nie tak długo — przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie Broadcom zlecił badanie na próbce prawie tysiąca posiadaczy urządzeń z możliwością podłączenia się do Wi-Fi.

Według badania ciężko się żyje Amerykanom bez dostępu do Wi-Fi. 3 z 10 respondentów nie jest w stanie wytrzymać godziny bez Internetu bezprzewodowego, 60% nie wytrzyma dnia bez szukania dostępu do Sieci. Dla 39% ankietowanych sieć bezprzewodowa jest ważniejsza niż kawa, dla 43% przebija czekoladę. 57% zrezygnowałoby na miesiąc z Twittera, żeby mieć w tym czasie Wi-Fi, a 50% z Facebooka (w wielu przypadkach jest to nie lada poświecenie), jeśli w zamian dostaną stabilne, szybkie łącze.

W Europie liczby przedstawiają się zapewne nieco inaczej, ale rosnące zapotrzebowanie na bezprzewodowy, szybki dostęp do Internetu jest zjawiskiem globalnym. W erze popularyzacji przenośnych komputerów, smartfonów i tabletów oraz rosnącej podaży materiałów multimedialnych o wysokiej jakości dostępnych w krajach rozwiniętych to właśnie łącze (koniecznie bezprzewodowe, bo przecież skrętki do telefonu nie podłączymy) jest kluczowym ogniwem łańcucha. Niestety jest również ogniwem najsłabszym, czy to ze względu na opóźnienia, czy małą przepustowość. Rozwijają się oczywiście takie technologie, jak Wi-Fi 5G czy LTE, ale jeszcze kilka lat nie będziemy mogli cieszyć się superszybkimi łączami bezprzewodowymi dostępnymi w każdym zakątku świata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)