Użytkownicy Galaxy S6 odczują skutki romansu Samsunga z Microsoftem

Użytkownicy Galaxy S6 odczują skutki romansu Samsunga z Microsoftem17.09.2015 15:23
Użytkownicy Galaxy S6 odczują skutki romansu Samsunga z Microsoftem

Najnowsza aktualizacja do Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge będzie niechętnie instalowana. Dostajemy z nią trzy aplikacje od Microsoftu – Word, Excel i PowerPoint. Niestety jedyną opcją na otrzymanie aktualizacji zawierającej również łatki bezpieczeństwa jest pogodzenie się z dodatkowymi, dla wielu zbędnymi aplikacjami.

Ostatnia wersja nakładki Samsunga na Androida zerwała z najczęściej wymienianymi wadami poprzedniczek. Firma z Południowej Korei zadbała o optymalizację, a także pozbyła się wielu, wcześniej preinstalowanych aplikacji, której najczęściej tylko zabierały miejsce i irytowały komunikatami o dostępności aktualizacji. Samsung zostawił autorskie aplikacje, które pozwalały korzystać z wbudowanych w smartfon funkcji, jak chociażby pomiar naszej aktywności fizycznej.

350142794435946433

Nie wszystkie jednak aplikacje zostały usunięte, a dodatkowo pojawiły się dwie nowe – OneNote oraz OneDrive. Niestety to nie koniec, najnowsza aktualizacja systemu przynosi kolejne oprogramowanie od Microsoftu. Ważące ponad 200 MB aktualizacja zawiera mobilne wersje aplikacji wchodzących w skład pakietu biurowego firmy z Redmond. Użytkownicy Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge dostaną teraz preinstalowanego Worda, Excela, a także PowerPointa. Nie mają oni wyboru, jeśli chcą nowszą wersję Androida, to muszą po prostu pogodzić się z trzema dodatkowymi aplikacjami. Oczywiście mogą zrezygnować z instalowania aktualizacji, ale nie jest to dobre wyjście, w końcu dostajemy także łatki bezpieczeństwa.

Samsung wspomniał, że zadba o optymalizację swojej nakładki. Faktycznie zrobił spore postępy, ale najnowsza aktualizacja to krok w tył. Na TouchWiz znowu wylądowały trzy, dla wielu osób zbędne aplikacje. Mobilny Word, Excel oraz PowerPoint to między innymi mniej miejsca na dane, co odczują przede wszystkim posiadacze modeli z 32 GB. Warto zauważyć, że w Galaxy S6 i S6 Edge nie ma możliwości rozbudowania dostępnej pamięci kartą pamięci. W najnowszej wersji TouchWiz mamy więc pięć aplikacji Microsoftu, z których obecnością musimy się pogodzić, a bardzo możliwe, ze następne aktualizacje przyniosą kolejne oprogramowanie od firmy z Redmond.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)