Użytkownicy iPhone'ów nie muszą już podawać numeru karty w Uberze. Wystarczy Apple Pay

Aplikacja Ubera obsługuje już Apple Pay. (depositphotos)
Aplikacja Ubera obsługuje już Apple Pay. (depositphotos)

20.12.2018 21:19, aktual.: 21.12.2018 14:14

Od połowy 2018 roku użytkownicy iUrządzeń w Polsce mogą korzystać z Apple Pay. Wygodna i przede wszystkim bezpieczna metoda płatności szybko zyskała na popularności. Natomiast teraz wdrażana jest do usług firm trzecich – z płatności Apple można już korzystać w aplikacji Ubera.

Apple Pay w Polsce został wprowadzony w czerwcu. Od razu trafiając do klientów 8 dużych banków. Płatności obsługiwane są przez iPhone’y, smartwatche Apple Watch, a także można z nich korzystać na komputerach z macOS-em. Dzięki Apple Pay nie trzeba już pamiętać o karcie płatniczej – wystarczy nosić ze sobą smartfon lub płacić smartwatchem.

Apple Pay – aplikacja Uber na iPhonie.
Apple Pay – aplikacja Uber na iPhonie.

Serwis Cashless informuje, że polscy użytkownicy Apple Pay wreszcie mogą płacić za przejazdy zamawiane w aplikacji Uber. Sprawdziliśmy, nowa opcja jest już dostępna. Wystarczy przejść do ustawień płatności i jako metodę wybrać rozwiązanie Apple. Nie trzeba już więc wprowadzać numerów karty płatniczej bezpośrednio w aplikacji, co pozytywnie przekłada się nie tylko na wygodę, ale także na poziom bezpieczeństwa.

Warto dodać, że Apple Pay dostępny jest już w innych aplikacjach. Metoda płatności została już wcześniej wdrożona w podobnych usługach – MyTaxi i iTaxi, a także trafiła do aplikacji FlixBus. Najpewniej z czasem lista usług wspierających Apple Pay w Polsce będzie się powiększać, na co użytkownicy produktów z logo nadgryzionego jabłka z pewnością czekają.

Zapraszamy do naszej serii poradników, które pokazują, jak skonfigurować Apple Pay – na iPhonie, Apple Watchu, a także na komputerze z macOS-em. Z kolei aplikację Uber znajdziecie w naszym katalogu. Dostępna jest ona na urządzenia z iOS-em i Androidem. Warto dodać, że konkurencyjne Google Pay w aplikacji Ubera dostępne jest już od dłuższego czasu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)