Użytkownicy systemu OS X wreszcie otrzymali nową wersję pakietu Office

Użytkownicy systemu OS X wreszcie otrzymali nową wersję pakietu Office

Użytkownicy systemu OS X wreszcie otrzymali nową wersję pakietu Office
Paweł Piskurewicz
09.07.2015 18:03, aktualizacja: 09.07.2015 18:35

Blisko pięć lat posiadacze urządzeń z systemem OS X musieli czekać na nowe wydanie pakietu Office od Microsoftu. Po udostępnieniu w marcu tego roku wersji Preview przyszyła pora na oficjalną premierę Office'a 2016. W pierwszej kolejności pakiet mogą pobrać użytkownicy Office'a 365 zarówno w wersji konsumenckiej jak i biznesowej.

Osoby, które aktywnie korzystały z edycji testowej, w dzisiejszym wydaniu nie znajdą zbyt wielu nowości. Inaczej będzie z użytkownikami Office'a 2011. Office 2016 został stworzony od nowa z myślą o obecnych rozwiązaniach Microsoftu i specyfice systemu OS X. W ciągu czterech miesięcy testów doczekał się siedmiu sporych aktualizacji.

W skład pakietu klasycznie wchodzą aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook. Podobnie jak na Windowsie pobieramy je w jednym instalatorze bez możliwości wyboru, które programy chcemy zainstalować. Wszystkie zostały dostosowane do pracy na ekranach typu Retina, a także obsługują popularne dla OS X skróty klawiatury. Interfejs bardzo dobrze wpisuje się w nowy, płaski styl OS X, zarazem nawiązuje do pozostałych wersji pakietu, dostępnych na inne systemy. Całość jest też odczuwalnie lżejsza i szybsza od poprzedniczki. Listę różnic możemy znaleźć na oficjalnej stronie pakietu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowe aplikacje dobrze integrują się z chmurą OneDrive. Pozwalają nie tylko szybko zapisywać i otwierać umieszczone w niej dokumenty, ale również udostępniać je innym z poziomu menu programu (jako link, zaproszenie do współpracy czy też załącznik do e-maila). W ramach abonamentu Office 365 otrzymujemy również 1 TB miejsca na nasze dane. Możliwości pakietu, choć spore, wciąż odbiegają od tych znanych z wersji dla systemu Windows. Na dokładniejszą analizę przyjdzie jeszcze czas, ale można wspomnieć chociażby o braku wsparcia dla kalendarzy, kontaktów i zadań z konsumenckiej wersji usługi Outlook.com przez program Outlook. Oczywiście pomimo premiery nie jest to wersja ostateczna. Microsoft ma w planach przynajmniej jedną dużą aktualizację pakietu na kwartał.

Obraz
Obraz

Aby skorzystać z Office'a 2016 należy posiadać system OS X w wersji minimum 10.10 (Yosemite) oraz aktywną subskrypcję Office 365. Pliki instalacyjne znajdziecie na swoim koncie Office w zakładce Moje Konto. Wciąż jest też możliwość pobrania poprzedniej edycji czyli Office'a 2011. Do instalacji pakiet wymaga prawie 6,5 GB miejsca na dysku. Jeżeli korzystaliście do tej pory z edycji Preview, nie otrzyma ona aktualizacji do wersji stabilnej, ale będzie aktywna jeszcze przez około miesiąc. Użytkownicy czekający na pudełkowe wydanie Office'a 2016 muszą uzbroić się w cierpliwość, jest ono planowane dopiero w okolicach września tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)