Użytkownicy Windows 8.1 bez Update 1 ułaskawieni, w tym miesiącu jeszcze dostaną łatki

Strona głównaUżytkownicy Windows 8.1 bez Update 1 ułaskawieni, w tym miesiącu jeszcze dostaną łatki
13.05.2014 12:16

Użytkownicy Windows 8.1 wiedzą, że aktualizacja Update 1 dlaich systemu nie jest czymś, co można sobie od tak zignorować. Jestona obowiązkowa – osoby, które zdecydują się z Update 1zrezygnować (np. ze względu na problemy z kompatybilnością z ichsprzętem), już żadnych więcej poprawek od Microsoftu nie dostaną.Termin takiej obowiązkowejinstalacji Update 1 upływał dzisiaj. Microsoft w ostatniejchwili ulitował się jednak nad swoimi użytkownikami.

Brandon LeBlanc na łamach bloga Windows Experience oficjalnieprzyznał, że choć większość użytkowników 8.1 otrzymałaUpdate 1, to jednak wiele osób wyłączyło automatyczneaktualizacje. Redmond dba jednak nawet o takich opornych użytkowników– to by mieli najnowsze łatki bezpieczeństwa, jest dla firmykwestią priorytetową. Z tego właśnie powodu otrzymają oni seriępoprawek z majowych biuletynów bezpieczeństwa.

Oznacza to, że termin obowiązkowej instalacji Update 1 zostajeprzesunięty o kolejny miesiąc, do 10 czerwca. Nie będzie jednakprzesuwania tego terminu w nieskończoność – pan LeBlanc wierzy,że w ciągu najbliższego miesiąca wszyscy ci, którzy mająproblemy z Update 1, poradzą sobie z nimi i system zaktualizują.

350108091871946689

Pocieszający jest optymizm menedżera Microsoftu, ale niejedenużytkownik sprawy nie widzi wcale w tak różowych barwach. Wciążna forach Microsoftu pojawiająsię zgłoszenia osób, które aktualizacji Update 1 nie zdołałyzainstalować, kończąc operację nieprzyjemnym błędem 0x800f081f.Jeden z takich użytkowników stwierdził nawet, że ma dość izamiast kombinować, jak zainstalować Update 1, wraca do Windows 7SP1 – a gdy wsparcie dla „siódemki” się zakończy, przechodzina Linuksa.

Problemy z instalacją Update 1 nie wydają się odosobnione, Jeśli napotkaliście przy tym jakieś problemy, polecamyskorzystanie z naszegoporadnika, przygotowanego przez Wojciecha Kowasza. Z perspektywyużytkowników zarówno indywidualnych jak i biznesowych uczynienie zUpdate 1 aktualizacji obowiązkowej wydaje się średnio udanympomysłem – problemy o których było głośno w Sieci nie zniknąsame, umacniając jedynie wstrzemięźliwy stosunek do najnowszegosystemu z Redmond.

Microsoft tymczasem pracuje już nad Update 2 dla Windows 8.1,które przyniesie m.in. to długo wyczekiwane menu Start. Nie wiadomojeszcze, czy i ono będzie aktualizacją obowiązkową, by otrzymywaćdalsze poprawki bezpieczeństwa.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (40)