Użytkownicy zgłaszają problemy. Krytykują mObywatela

Użytkownicy zgłaszają problemy. Krytykują mObywatela

mObywatel.
mObywatel.
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl
Norbert Garbarek
29.09.2023 15:42

Ostatnie opinie dotyczące aplikacji mObywatel w sklepach na urządzenia z Androidem oraz iOS to istna lawina krytyki. Użytkownicy zgłaszają, że po ostatniej aktualizacji przestały działać niektóre funkcje.

Ostatnia aktualizacja aplikacji mObywatel jest oznaczona numerem 4.17.0 i można ją zainstalować na urządzeniach opartych o system Android, ale też iOS (iPhone’y). W internecie pojawiły się jednak krytyczne opinie wobec oprogramowania. Wiele takich słów pojawiło się w czwartek 28 września, a kolejni użytkownicy zwracają uwagę na brak dostępu m.in. do opcji sprawdzenia informacji o posiadanych pojazdach.

mObywatel w ogniu krytyki

"W starej wersji aplikacji można było podejrzeć dane posiadanego samochodu. Dlaczego teraz nie można? – pyta jeden z komentujących aplikację mObywatel w Sklepie Play. Wtóruje mu kolejny użytkownik, który z kolei zwraca uwagę na brak dostępu do Centralnego Rejestru Wyborców (CRW), który miał pojawić się w ostatniej aktualizacji.

Komentarz pod aplikacją mObywatel w Sklepie Play.
Komentarz pod aplikacją mObywatel w Sklepie Play.© Sklep Play

Oburzenia nie kryją też użytkownicy iPhone’ów, opisujący trudności z funkcjonowaniem mObywatela, a dokładniej rzecz ujmując – brakiem dostępu do ważnych opcji. Po ostatniej aktualizacji i w apple’owym narzędziu pojawiły się głosy komentujące brak dostępu do CRW, ale też opcji Moje pojazdy. Nie brakuje komentarzy, z których wynika, że wielu użytkowników nie widzi też opcji Jakość powietrza, której pojawienie się nastąpiło razem z wydaniem wersji 4.17.0.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ministerstwo Cyfryzacji odpowiedzialne za rozwój aplikacji jest świadome występujących z oprogramowaniem problemów, bowiem odpowiada użytkownikom oceniającym mObywatela w sklepach mobilnych na najniższe oceny, twierdząc, że "Ministerstwo pracuje nad tym i prosi o cierpliwość".

Problemy z mObywatelem nie występują jednak u każdego użytkownika. Nie jest jasne, dlaczego tylko niektórzy nie mają dostępu do części funkcjonalności, jednak w najbliższym czasie powinna pojawić się aktualizacja (lub rozwiązanie, które nie wymusi instalowania nowej wersji) usuwająca problem.

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)